У Тернопільському обласному художньому музеї діє виставка
До 145 річчя від дня народження відомої української художниці Олени Львівни Кульчицької у Тернопільському обласному художньому музеї відкрилася книжково-ілюстративна виставка.
В творчий доробок Олени Кульчицької входить живопис, декоративне мистецтво, станкова графіка, ілюстрування друкованих видань.
Народилася художниця 15 вересня 1877 року в місті Бережани. Змалку любила малювати. По закінченню навчального закладу при монастирі Сакраменток, ходила на заняття до Львівської художньо-промислової школи, де отримала базові знання з мистецтва, опанувала акварель. Згодом вступила у новостворену приватну школу Станіслава Батовського-Качора. Далі навчання у Львівській студії художників-реалістів. У 1902 році вступає в Академію Мистецтв у Відні. За 5 років навчання досягнула великих успіхів у живописі, гравюрі, офорті, кераміці, скульптурі, емалі та книжковій ілюстрації.
Відвідувала культурні осередки Європи: Мюнхен, Париж, Лондон, Щвейцарію. Повернулася до Львова де стала викладачкою малювання в ліцеї.
Найяскравіша ілюстрована нею книжка це «Лис Микита» Івана Франка.
Розробила понад 80 ескізів малюнків, за проектами яких ткацька фабрика випустила чимало килимових покриттів. Талановита мисткиня залишила в спадок розписи на емалі, майоліку та вироби із бронзи.
Із 1938 року художниця працювала у Львівському музеї етнографії. Там створила безліч зразків національного вбрання з різних регіонів України: Лемківщини, Покуття, Гуцульщини.
З 1948 року — професор кафедри книжкової графіки Українського поліграфічного інституту ім.Івана Федорова. У 1956 році отримала звання Народної художниці України, у 1967 році присуджено премію ім. Т.Г.Шевченка. Померла та похована у Львові 8 березня 1967 року.
Оксана Мацьків,
провідна наукова співробітниця ТОХМ