«Поет своєрідної української осені»: у Тернопільській ОУНБ діє виставка
4 листопада 2022 року виповнюється 150 років від дня народження Богдана Сильвестровича Лепкого, який належить до тих українських діячів, котрі віддали свої сили відродженню громадського та культурно-національного життя України. З нагоди ювілею Богдана Лепкого у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки діє книжково-ілюстративна виставка «Поет своєрідної української осені».
Сучасник Івана Франка — він гостро усвідомлював соціальні й національні проблеми рідного народу. Водночас вражає обсяг написаного Богданом Лепким. Він — поет і новеліст, драматург і романіст, публіцист і критик, збирач народної творчості та її популяризатор, історик і філософ, літературний дослідник і невтомний пропагандист художньої спадщини Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, упорядник і видавець; як художник залишив автопортрети, портрети рідних і діячів української культури, пейзажі, ілюстрації до народних пісень, казок.
На виставці представлені: велика історична повість «Мазепа» в трьох частинах («Мотря», «Не вбивай», «Батурин»), твори «Полтава», «З-під Полтави до Бендер», «Крутіж», трилогія спогадів «Казка мойого життя», повісті та казки для дітей, інші видання.
Можна переглянути каталог колекції меморіального музею Богдана Лепкого в Бережанах, в якому представлені графічні і малярські роботи ювіляра.
Про життя нашого славного земляка можна дізнатися, переглянувши монографії науковців Надії Білик, Наталії Гавдиди, Миколи Климишина та Василя Лева; матеріали наукових конференцій.
Запрошуємо шанувальників творчості Богдана Лепкого переглянути книжково-ілюстративну виставку у читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, — анонсують у бібліотеці.