Тернопільський обласний краєзнавчий музей запрошує на виставку
З нагоди 31-ї річниці Збройних сил України в експозиції Тернопільського обласного краєзнавчого музею розгорнута виставка, присвячена цій знаменній даті.
В основі виставки – оригінальні речі, передані нашим земляком, учасником бойових дій російсько-української війни, доктором політичних наук, професором, викладачем Західноукраїнського національного університету Миколою Лазаровичем. Він двічі побував на фронті, у 2015-2016 роках як командир взводу 14-ї Окремої механізованої бригади ЗСУ, вдруге – у 2022 році як доброволець частини спецпризначення. Весною цього року, перебуваючи в зоні активних бойових дій у Харківській та Донецькій областях отримав кілька мінно-вибухових поранень, після яких змушений був покинути військову службу і повернувся до викладацької діяльності.
Серед речей, переданих паном Миколою, заслуговують уваги елементи однострою та спорядження: камуфляжна куртка-вітрівка зразка 2015 року з нашивками-патчами 14-ї ОМБр та ЗСУ, розвантажувальний жилет для автоматних магазинів та гранат, тактичні протиосколкові окуляри-маска, військова шапка-балаклава, похідний столовий набір та інші предмети військового призначення.
Також на виставці представлений комплект однострою Збройних сил України учасника Антитерористичної операції на Донбасі, голови Тернопільської районної ради Віктора Козорога. З 2015 року він воював у складі добровольчого підрозділу «Карпатська Січ». В серпні 2016 року отримав звання молодшого лейтенанта та був призначений на посаду командира взводу контрбатарейної боротьби батареї управління та артилерійської розвідки бригадної артилерійської групи 93 Окремої механізованої бригади. У 2018 році звільнений у запас. Найбільш цікавим елементом його однострою є кітель з оригінальними нашивками-патчами та бойовими нагородами.
Окрім цього, на виставці експонуються книги та часописи, присвячені сучасному українському війську, література, яка висвітлює бойові дії російсько-української війни. Особливу увагу привертають такі видання: книга Євгенії Подобної «Дівчата зрізають коси», присвячена жінкам-учасницям бойових дій, які воювали в добровольчих підрозділах, частинах ЗСУ, медикам; дослідження британського та канадського політолога українського походження Тараса Кузьо «Війна путіна проти України»; видання нашої землячки Неоніли Крем’янчанки «Гроно калини на долоні», в якому розповідається про уродженців нашого краю, що загинули захищаючи українську землю від московського агресора.
Володимир Пукач,
завідувач відділу новітньої історії ТОКМ