Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

03.02.2023

Незалежність України є ключем до миру у Європі

 
Так вважав більш як сто років тому наш земляк, винахідник зі світовим ім'ям богослов, фізик і перекладач Іван Пулюй. 2 лютого виповнилося 178 років з дня народження цієї великої Людини.
 
Він першим перекладав Біблію і винайшов Х-промені. Казав, що обрав природничі науки, тому, що там — непохитні закони і абсолютні істини, тобто — синтез віри і знання, а отже — незламність. І тут же твердив, що корона його життя — не електротехніка, а доля його народу.
 
Перше повне видання Біблії здійснене під керівництвом Івана Пулюя. Подивований тим, що люди молилися Богу церковнослов'янською мовою, яка зближувала церковників із російською, створив «Молитвослов» — переклав українською молитовник. 
 
Перша електрівня (електростанція) в Празі, якою користуються досі, була запущена саме ним. Перший телетермометр (прилад вимірювання температури на глибинах) — це теж його винахід, як і спосіб надходження сигналу у телефонний апарат, і першим саме Пулюй почав досліджувати катодові промені.
 
Підійшов впритул до відкриття Х-променів, пояснив механізм їх утворення, за що Рентген та Леметр отримали нобелівські премії з фізики, замовчуючи про те, що без Пулюя цих досліджень не було б. Ставши предтечею дослідження Х-променів, він ніколи не заперечував винаходу Рентгену. І тільки дві країни світу називали ці промені рентгенівськими: московія і Німеччина. 
 
Тимчасом Пулюй засновує першу кафедру з електротехніки, розробляє перші лекції, стає ректором Німецької політехніки. І саме він перетворив ніч у день в місті у Австрії у 1884 році, лише потім засвітилася Ейфелева вежа і інші міста в Європі.
 
Іван Пулюй — це українець, наш земляк, який став світлом для Європи у всіх сенсах. Як каже наша однопартійка Ірина Фаріон Наша перемога - неминуча: «Не було царини, в якій би цей чоловік не засвітив жарівку свого духу».
 
«Електротехніка наука близька і дорога моєму серцю, а ще ближча і дорожча наша мова  література і доля нашого народу», — казав Іван Пулюй. І все для цього робив.
 
Бувши членом Наукового товариства ім. Т. Шевченка, фундаменту української науки,  добивався розвитку наукової освіти в Україні.
 
Для визнання і популяризації нашого земляка у науковому, фізичному середовищі зроблено чимало. Та варто також розкривати суспільству його світогляд: крім винаходів — він писав політичні статті, які довго були засекречені. Ще за життя він намагався достукатися до європейських урядів, кричати на весь світ, що росія — агресор, що ніколи не буде ладу в Європі, доки існуватиме ця імперія зла.
 
Тепер вона відверто і неприховано бореться з нашим світлом. Та світло завжди перемагає темряву!
 
Переможемо!