Незалежність України є ключем до миру у Європі
Так вважав більш як сто років тому наш земляк, винахідник зі світовим ім'ям богослов, фізик і перекладач Іван Пулюй. 2 лютого виповнилося 178 років з дня народження цієї великої Людини.
Він першим перекладав Біблію і винайшов Х-промені. Казав, що обрав природничі науки, тому, що там — непохитні закони і абсолютні істини, тобто — синтез віри і знання, а отже — незламність. І тут же твердив, що корона його життя — не електротехніка, а доля його народу.
Перше повне видання Біблії здійснене під керівництвом Івана Пулюя. Подивований тим, що люди молилися Богу церковнослов'янською мовою, яка зближувала церковників із російською, створив «Молитвослов» — переклав українською молитовник.
Перша електрівня (електростанція) в Празі, якою користуються досі, була запущена саме ним. Перший телетермометр (прилад вимірювання температури на глибинах) — це теж його винахід, як і спосіб надходження сигналу у телефонний апарат, і першим саме Пулюй почав досліджувати катодові промені.
Підійшов впритул до відкриття Х-променів, пояснив механізм їх утворення, за що Рентген та Леметр отримали нобелівські премії з фізики, замовчуючи про те, що без Пулюя цих досліджень не було б. Ставши предтечею дослідження Х-променів, він ніколи не заперечував винаходу Рентгену. І тільки дві країни світу називали ці промені рентгенівськими: московія і Німеччина.
Тимчасом Пулюй засновує першу кафедру з електротехніки, розробляє перші лекції, стає ректором Німецької політехніки. І саме він перетворив ніч у день в місті у Австрії у 1884 році, лише потім засвітилася Ейфелева вежа і інші міста в Європі.
Іван Пулюй — це українець, наш земляк, який став світлом для Європи у всіх сенсах. Як каже наша однопартійка Ірина Фаріон Наша перемога - неминуча: «Не було царини, в якій би цей чоловік не засвітив жарівку свого духу».
«Електротехніка наука близька і дорога моєму серцю, а ще ближча і дорожча наша мова література і доля нашого народу», — казав Іван Пулюй. І все для цього робив.
Бувши членом Наукового товариства ім. Т. Шевченка, фундаменту української науки, добивався розвитку наукової освіти в Україні.
Для визнання і популяризації нашого земляка у науковому, фізичному середовищі зроблено чимало. Та варто також розкривати суспільству його світогляд: крім винаходів — він писав політичні статті, які довго були засекречені. Ще за життя він намагався достукатися до європейських урядів, кричати на весь світ, що росія — агресор, що ніколи не буде ладу в Європі, доки існуватиме ця імперія зла.
Тепер вона відверто і неприховано бореться з нашим світлом. Та світло завжди перемагає темряву!
Переможемо!