Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

17.02.2023

Михайло Головко: «Маємо розірвати угоду і вигнати з Почаївської Свято-Успенської лаври московський патріархат як церкву ворога і агресора»

 
Відбулося перше засідання робочої групи щодо вивчення правомірності використання комплексу споруд Почаївської Свято-Успенської лаври. 
 
Розпорядженням голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка від 27 січня 2023 року №10 було створено робочу групу з вивчення питання правомірності використання комплексу споруд Почаївської Свято-Успенської лаври. Її керівником призначено Олега Сиротюка — керуючого справами виконавчого апарату Тернопільської обласної ради, голову постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань законності, запобігання корупції, регламенту, депутатської діяльності та здійснення демократичного цивільного контролю за сектором безпеки, оборони і правоохоронними органами.
 
Окрім депутатів Тернопільської обласної ради від різних фракцій на першому засіданні були також присутні представники Тернопільської обласної військової адміністрації, обласного управління майна, нацполіції, прокуратури, Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, органів місцевого самоврядування.
 
Почаївська Успенська лавра на Кременеччині — друга після Києво-Печерської лаври найбільша православна святиня в Україні. До комплексу Почаївської лаври входить близько двох десятків споруд, зведених на 12-ти гектарах землі. До пам'яток архітектури національного значення належать лише шість будівель, які займають земельну ділянку більше двох гектарів і перебувають на балансі Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, а власником комплексу споруд є держава.
 
У користування Українській православній церкві московського патріархату Почаївську лавру передали у 2003 році.
 
Договір про оренду уклали на 49 років. Це більш як 12 га нашої землі — у постійному користуванні московитами. Та в документах в жодному місці не вказано про приналежність УПЦ до московського патріархату. Йдеться лише про Українську православну церкву. Тобто під прикриттям релігійної організації діє останній форпост на Заході нашої держави із великим стратегічним значенням. Це — центр управління «рускава міра», який має розповсюдження і на Волині, і в Білорусі, і в Польщі.
 
Під час засідання Михайло Головко зазначив, що ВО «Свобода» неодноразово піднімалися питання і щодо перейменування цієї ворожої структури, а в минулому році, в березні, зареєстрували законопроект про заборону московського патріархату в Україні, та ініціювали збір підписів на підтримку цього законопроекту. Зібравши 100 тисяч підписів, на сесії Тернопільської обласної ради у серпні минулого року проголосували відповідне звернення до керівництва держави. 
 
«Попри відчутний саботаж від певних гілок влади, зокрема Міністерства юстиції, попри відсутність політичної волі у парламентарів, ми продовжуємо наполегливо відстоювати свою позицію. Черговий крок у напрямку делегалізації ворожої структури — створення робочої групи», — сказав очільник області.
 
Наразі робоча група ретельно вивчає документи, факти порушень використання землі та розглядає усі можливі передумови та обставини для розірвання договору та визнання його нікчемним.
 
«Потрібно напрацювати пропозиції, знайти підстави, причини для реалізації цих юридичних кроків – змусити Міністерство культури розірвати угоду із агентурою кремля. Головне завдання – усунути московський патріархат. Після цього ми відчуємо, як стабілізуються політичні настрої і питання конфесійної приналежності святині вирішиться мирно і безконфліктно. Адже головний провокатор роздору – зникне назавжди. А для нашої області, яка є стійкою, патріотично-монолітною, проукраїнською відновиться історична справедливість», — сказав Михайло Головко.