У Тернополі презентували перевидання І та ІІ томів творів Степана Ленкавського
У Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини відбулася презентація перевидання І та ІІ томів творів Степана Ленкавського — голови та співзасновника ОУН, автора Декалогу.
Титанічну роботу з віднайдення, вивчення та упорядкування праць Степана Ленкавського, яка зайняла понад 20 років, провів професор політичних наук, ідеолог українського націоналізму, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.
Степан Ленкавський був скромною особистістю, працював у підпіллі, не «світився», тому на сьогодні є дуже мало відомостей про нього. Олександр Сич визбирував інформацію для зібрання буквально по слову, шукав в бібліотеках, розпитував соратників, їздив за кордон, де Ленкавський проводив свою діяльність, першим відкривав коробки його особистих архівів. А почалося все з реферату, з яким допомагав друзям-пластунам. Саме обмаль відомостей про Степана Ленкавського і наштовхнула Олександра на створення зібрання.
З 2002 по 2009 виходять три томи, впродовж буремних часів в Україні Олександр готує до друку четвертий і заплановує п'ятий том. Перших чотири томи включають в себе праці Ленкавського про історію українського націоналізму, його ідеологію і філософію, третій том, за визначенням автора, має назву «Совєтознавство», четвертий — міжнародна політика. Окремий том Олександр Сич присвятить життєвому шляху Ленкавського. Робоча назва життєпису - «Монах ОУН». Таким було одне із його псевд. Адже життя його було невіддільне від Організації українських націоналістів.
Небезпека для українського націоналізму, на думку Олександра Сича, полягає в тому, що він «малопишучий», «малочитаючий» і прямує вперед з оберненою назад головою. «Потрібно читати тих, хто його творив, а також аналізувати і розвивати перспективу. Адже націоналізм є не лише інструментом боротьби, а й розбудови держави», — сказав шановний гість.
«Дякую колезі, побратиму за пізнавальну, надзвичайно потрібну зустріч. Бачив, з яким захопленням і спрагою слухали талановитого автора. Ми маємо вивчати та досліджувати наших ідеологів, бо дуже часто їх праці залишаються невідомими широкому загалу. Саме наші Провідники змогли передбачити все, що ми змушені переживати сьогодні, і саме в їх вченні потрібно черпати наснагу до боротьби та знаходити шлях розбудови після нашої Перемоги», — зазначив Михайло Головко.