«У просторі часу»: у Тернопільському обласному художньому музеї відкрилася персональна виставка Василя Стецька
Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко привітав нашого земляка, члена НСХУ, лауреата обласної мистецької премії в галузі культури в номінації «Образотворче мистецтво» ім. Михайла Бойчука Василя Стецька з відкриттям персональної виставки, приуроченої до дня народження Світоча України Т.Г.Шевченка.
«Творчість Тараса Шевченка — невичерпне джерело мудрості та любові до всього ураїнського. Україна — немислима без Шевченка. Ідеолог та основоположник українського націоналізму, творець нації, яка здатна перемогти імперію. Маємо вивчати, відкривати та пізнавати геніального сина нашого народу, адже саме його слово живе посеред нас, надихає, благословляє і веде. Сила слова Пророка і Провідника пронизує століття і поширюється світом», — сказав під час відкриття виставки Михайло Головко.
Василь Стецько народився 6 березня 1950 року в селі Стрілківці, на берегах Нічлави, Борщівського району на Тернопільщині. Ще із дитинства мав жагу до малюнку. Після невдалих спроб вступити у мистецьке училище в Косові, вчителював у селі Королівка де створив свої ранні твори, сповнені ліризму та любові до рідної землі.
Після завершення армії були нескінченні спроби вступу до мистецьких вишів Києва та Львова. За порадою свого односельчанина, графіка Івана Балана, їде в Одесу, де вступає 1972 року в Художнє училище ім. М.Грекова, яке успішно закінчує у 1976 році дипломною станковою роботою «Джерело». З того часу присвячує себе тільки художній творчості. Його роботи виставляються на районних, обласних виставках у Києві, Львові, Тернополі, Борщові.
У 1985 році вступає на заочне відділення Українського поліграфічного інституту ім. Івана Федорова, яке закінчує у 1991 році — дипломна робота — серія літографій «Кобзарі — Гомери України» під керівництвом Христини Саноцької.
Відтак працює на Тернопільському художньо-оформлювальному комбінаті, пізніше на комбінаті Художнього фонду України. З-під його пензля виходять серії пейзажів, портретів, графічних робіт, які мають свій особливий почерк, заворожують і притягують.
З 1991 року спрямовує свою діяльність на сакральне мистецтво, розписуючи інтер'єри церков та костьолів у селах Долина, Дарахів (Теребовлянського району), Зозулинці (Заліщицького), Більче- Золоте, Горошова, Шишківці (Борщівського району). У 2017 році брав участь у розписі Собору Преображення Господнього у Кременці, де зумів створити ікону у стилі новітнього патріотизму поєднаного з духовними оберегами, на якій зобразив переломний період в історії українського народу — події Майдану та АТО. Ікону освятив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет та вручив відзнаки та високі церковні нагороди.
Ознайомитися з творчістю Василя Стецька можна у виставковій залі Тернопільського обласного художнього музею до кінця квітня.