Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

15.03.2023

«Де ростем, там мусимо цвісти»: у Тернопільській ОУНБ діє виставка

У відділі краєзнавчої літератури та бібліографії Тернопільської ОУНБ розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Де ростем, там мусимо цвісти», приурочену до 75-річчя від дня народження поета, художника, громадсько-політичного діяча Михайла Левицького.

Михайло Левицький — член Національних спілок письменників, художників, журналістів України. Співзасновник і перший голова крайової організації Народного руху України. Лауреат літературно-мистецької премії ім. І. Блажкевич, учасник всеукраїнських, обласних мистецьких виставок, автор трьох персональних виставок живопису. У творчій скарбниці літератора — дев’ять поетичних збірок. Його вірші включено в шкільні програми.

Народився Михайло Васильович 16 березня 1948 року на Львівщині. Від 1983 року жив і творив на Тернопіллі.

«Поетом барви» назвав Михайла Левицького письменник Петро Сорока, зауваживши, що «таких поетів завжди було мало, і їх можна полічити на пальцях однієї руки. Їхню поезію треба просто пити, як п’ють вино, як квітка спиває росу, а бджола — нектар».

На виставці представлено творчий доробок Михайла Левицького: книги поезій, публікації творів на сторінках літературно-мистецьких часописів, альманахів, антологій; живописні роботи. Акварелі Михайла Васильовича, за словами Петра Сороки, можна розглядати «як своєрідні ілюстрації до його ліричних мініатюр». Окремі роботи митця включено у каталоги Тернопільської обласної організації НСХУ.

Поетична та малярська творчість Михайла Левицького привернула увагу дослідників, краєзнавців. Серед матеріалів експозиції — літературознавчі та мистецтвознавчі розвідки Петра Сороки, Богдана Ткачика, Євгена Зозуляка, Гордія Безкоровайного. Викликає зацікавлення історія редагування збірки поета «Мамині перепілки» у видавництві «Каменяр», яку розповіли львівський літератор Андрій Грущак на сторінках часопису «Дзвін» та Богдан Мельничук у часописі «Вільне життя плюс».

Виставка знайомить також зі спогадами про поета і митця його друзів, однодумців і тих, хто знав та спілкувався з ним: Георгія Петрука-Попика, Володимира Колінця, Мирона Нестерчука, Андрія Грущака, Іларіона Пилипця, Богдана Мельничука, Михайла Іващука та інших.

Література про життєвий і творчий шлях М. Левицького включена до бібліографічних покажчиків, укладених фахівцями Тернопільської ОУНБ: «Мисці Тернопільщини» (Тернопіль, 2015), «Література до знаменних і пам’ятних дат Тернопільщини на 2023, 2018, 2008 рр.».

«Поет М. Левицький залишив нам Золотий скарб свого земного життя — невмирущу поезію і прозорі, немов скупані росою з останньої пелюстки літа, акварелі» (Богдан Ткачик, народний художник України).