Відбулося друге пленарне засідання п’ятої сесії Тернопільської обласної ради
Під час засідання депутати розглянути більше 60-ти питань порядку денного.
Основні пункти стосувалися звернень Тернопільської обласної ради, розглянули також затвердження статутів комунальних закладів, щодо передачі майна та низку інших важливих питань, які стосуються життєдіяльності краю.
Ключовими питаннями продовження другого пленарного засідання п’ятої сесії Тернопільської обласної ради залишаються пункти щодо звільнення Тернопільської області від агентури кремля – московського патріархату. Трьома проектами депутати Тернопільської обласної ради впевнено пройшли далі: ухвалили звернення про електронну петицію «Щодо підтримки законопроекту про заборону УПЦ МП в Україні»; проголосували звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони України, Кабінету Міністрів України про підтримку законопроекту 7204 про заборону Московського патріархату на території України. Це проект, який зібрав на свою підтримку майже 100 тисяч підписів. Також підтримали напрацьоване, сформованою на моє розпорядження робочою групою, звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Прем’єр-міністра України, Міністерства культури та інформаційної політики України про розірвання договору «Про безоплатне користування Свято-Успенською Почаївською Лаврою – комплексом споруд Почаївської Лаври – пам’ятками архітектури, що є державною власністю і належать до сфери управління Держбуду України», укладеного 12 грудня 2003 року між Державним комітетом України з будівництва та архітектури та Свято-Успенською Лаврою Української Православної Церкви до 2052 року. Також звернулися до правоохоронних органів з фактами порушень щодо використання землі та до уряду з вимогою звільнити міністра юстиції через затягування процесу державної реєстрації громад, які переходять до українських церков.
Дякую колегам-депутатам за підтримку ініціативи фракції «ВО Свобода» щодо вшанування на загальнодержавному рівні лідера українських націоналістів, визначного борця за Українську державу, Провідника ОУН Степана Бандери. Сьогодні проголосували звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента та Верховної Ради, про визначення 1 січня, дня його народження, державним святом в Україні та про повернення Степану Бандері звання Героя України, скасованого президентом-втікачем.
Також проголосували звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України про підтримку проекту Закону України «Про зміни до кодексу законів про працю щодо встановлення українських свят».
Підтримали звернення до Голови Верховної Ради України, народних депутатів України та обласних рад щодо відновлення історичної справедливості та перейменування Російської Федерації на Московію. Це питання ініційоване депутатом Богданом Бутковським, який сьогодні боронить нашу державу зі зброєю в руках.
Низкою звернень порушили питання щодо недопущення вилучення предмету «Історія України» з переліку обов’язкового блоку завдань для здачі вступниками у 2023 році удосконаленого національного мультипредметного тесту (НМТ), адже суспільство, яке не знає власної історії, змушене переживати її знову. Сподіваємося, новопризначений міністр освіти займе проукраїнську позицію на противагу своєму попереднику.
Підтримали недопущення імплементації положень Стамбульської конвенції, що спрямовують до гендерної рівності одностатевих відносин та щодо агресивного нав’язування українцям гендерної ідеології.
Підняли питання невідкладного повернення у державну власність акцій відкритого акціонерного товариства «Тернопільобленерго» та усіх обленерго в Україні, які на сьогодні перебувають у приватній власності, шляхом націоналізації, проголосувавши звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Ради національної безпеки і оборони, Кабінету Міністрів, Міністерства енергетики та Фонду державного майна.
Розглянули ряд питань, що стосуються комунальних установ Тернопільської обласної ради, зокрема перейменування Тернопільського обласного комунального дитячого будинку для дітей шкільного віку на Тернопільський обласний комунальний заклад соціальної підтримки та виховання дітей.
Внесли зміни і доповнення до низки обласних програм, зокрема розвитку місцевого самоврядування, функціонування української мови та програми «Ветеран». Сьогодні ми збільшили розмір виплати упівцям, яких на жаль залишається все менше.
Розглянули інформацію директора департаменту освіти і науки Тернопільської обласної військової адміністрації Ольги Хоми щодо стану забезпечення шкільними автобусами закладів загальної середньої освіти Тернопільської області та підвезення дітей до місць навчання та у зворотному напрямку. Не маючи освітніх субвенцій, громадам важко самотужки вирішити цю проблему.
Проголосували за проголошення 2023 року роком Любомира Гузара та Наукового Товариства ім. Т. Шевченка на Тернопільщині.
Голова Тернопільської обласної ради
Михайло Головко