Форум "За християнські цінності" - привернення уваги суспільства до виклику нації
Форум "За християнські цінності" об'єднав депутатів політиків духовенство, науковців та представників громадських організацій навколо нового виклику в українському суспільстві – законопроекту № 9103 "Про інститут реєстрованих партнерств".
Захід відбувся вчора, 10 травня 2023 року, у сесійній залі Тернопільської обласної ради. Його мета – привернути увагу суспільства до проштовхування в Верховну Раду законопроекту N9103 про одностатеві партнерства та обговорення інших важливих питань, що стосуються захисту християнських цінностей.
Організаторами форуму є Тернопільська обласна рада, ГО "Щаслива християнська сім'я" та інші громадські організації, котрим не байдужа доля української нації.
Учасники обговорень виступили зі своїми аргументами щодо недопущення схвалення законопроекту, наголошували на необхідності проведення таких форумів, цитували Конституцію України та Святе Письмо, та, чи не у кожному виступі, висловлювали вдячність за ініціативу і підняття питання на рівні області.
Михайло Головко: "Mи будемо боротися!"
“Користуючись ситуацією воєнного стану і, відповідно, й забороною проведення мітингів, представники окремих партій тихцем вводять в наше суспільство отруйну справу, яка витісняє нас як титульну націю, – зауважив у вступному слові голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко. – Не за це зараз українці воюють, не за це гинуть наші хлопці і дівчата. Ми ж як традиціоналісти, націоналісти, християни категорично засуджуємо дії цих ініціаторів. Глобалісти, марксисти, нові соціалісти проштовхають на рівні закону сексуальні і психологічні проблеми, афішують їх та нав’язують усе це нашим дітям. Це – кінець сім’ї, кінець державі. Це – неприпустимо! Mи будемо боротися! Неодноразово на сесіях обласної ради ми піднімали це питання і не зупиняємося.”
Єпископ Бучацький Української греко-католицької церкви Дмитро Григорак подякував за організацію і наголосив, що час не мовчати.
“Церква – поза політикою, але вона не є мовчазною. Люби грішника, але ненавидь гріх, – вчить нас Господь. Приймати закони, які топчуть і зневажають Божі заповіді – є аморально. Господь надіється, що знайдуться люди, які будуть впроваджувати Божі закони, закони добра і справедливості”, – сказав священик.
“У Конституції України чітко написане слово “Бог”. Як держава, ми визнаємо існування Бога” – підтвердив слова Дмитра Григорака Обласний Єпископ Церков Християн Віри Євангельської Віталій Яцюк.
Він також навів жахаючу статистику про ЛГБТ. Мовляв, це – осередок підвищеного ризику сніду і саме серед цих людей вражає найвищий відсоток самогубств.
На фронті не бачив жодного гомосексуаліста
Ігор Костюк, військовослужбовець, боєць 49 окремого батальйону “Карпатська січ”, озираючись на історію української армії, зауважив, що всі військові формування завжди засуджували збочення, які пробували інтегруватися у військову структуру, в народ.
“Ми цю війну виграємо лише тоді, коли будемо опиратися на чіткі воєнні цінності, силу духу і молитву. Ці всі тренди – це фікція, яка нав'язується штучно. Кажуть, їх 10 відсотків. Приїдьте на фронт і подивіться: немає там цього. За рік часу в зоні бойових дій, починаючи від Лозової, далі – Ізюм, Лиман… Ми пройшли бої разом з 49-м окремим стрілецьким батальйоном, 225-ю бригадою, 93-ю, 30-ю бригадами – я не бачив жодного гомосексуаліста. Я їх бачив в тилу, в парламенті,” – сказав Ігор Костюк.
Спекуляція військовою тематикою у просуванні законопроекту вразила Ірину Драгущак, тернополянку, яка зараз – на фронті, у Бахмуті.
“Хочу подякувати Інституту громадських досліджень а також Міноборони України за те, що не підтримують законопроекту 9103. У поясненні йдеться, що начебто є тисячі військових, які страждають, що їх партнери не можуть користуватися усіма юридичними правами, однак насправді усі ці питання вирішуються, такої проблеми не існує, а в той же час Міноборони зазначає, що даних про кількість представників ЛГБТ-спільнот у них немає”, – сказала Ірина у своєму відеозверненні з передової.
Також вона додала, що військові воюють за націю, за її продовження, за те, щоб створювалися сім'ї і в них народжувалися діти.
Критикувати представників ЛГБТ - заборонено законом
Однак Верховна Рада уже встигла узаконити підтримку ЛГБТ-руху. На цьому закцентував увагу Юрій Зошій, адвокат, член спілки адвокатів-християн, голова руху «За Християнські Цінності», президент міжнародної організації «Скаутство Європи в Україні». Зокрема нагадав про формулювання “Криміналізація дискримінації” в Законі “Про медіа”, який забороняє публічно критикувати представників ЛГБТ спільнот.
Стурбованість зміною виховного курсу, смисловим наповненням, яке несуть в собі сучасні літературні твори для дітей, висловив Михайло Тимошик, кандидат економічних наук, депутат Тернопільської обласної ради сьомого скликання, член постійної комісії з питань духовності, культури, свободи слова, інформації та розвитку громадянського суспільства.
“Під час війни, коли Україна воює, волонтерить, декілька людей із тимчасових фракцій, хочуть віддати перевагу іншій проблемі, винести її на перший план. І замість того, щоб прикласти максимум зусиль задля перемоги, піднімається проблема гендеру, а не допомоги фронту. У час випробувань для нас важливо боронити національну ідентичність, зберегти українські християнські цінності. А за такі хибні кроки і дії має передбачатися відповідальність”, – сказав Михайло Тимошик.
Експерт біоетики, богослов'я, християнський журналіст Олександр Кушта зауважив про підміну понять.
“У цьому випадку ми маємо справу зі зміною сімейного кодексу. Заміна юридичних термінів в Європі і Америці призвела до колапсу. Принцип спільного партнерства, за дослідженнями соціологів, несе в собі небезпеку, адже такі зв'язки призводять до деперсоніфікації особи – людина втрачає сенс самої себе, що закінчується навіть самогубством. Крім того, це – і венеричні інфікування, і психологічні проблеми, і соціальна безпорадність”, – зазначив у своєму виступі Олександр Кушта.
Наука – співзвучна з Біблією
Вікторія Оліферчук, доктор біологічних наук, доцент кафедри екології НЛТУ України, посилаючись на наукові доведення, спростувала твердження про біологічні сексуальні характеристики, які існують незалежно від статі.
“Наші опоненти вважають, що основою наших відчуттів є не дух, а тіло. Наука на сьогодні – співзвучна з Біблією. Справжня наука доводить, що таких генів не існує” – наголосила науковець.
На форум прибули також представники з інших областей. Зокрема – гості зі Львова Ірина Сех, депутат Львівської облради, голова МФО "За Християнські Цінності" та її заступник, депутат Львівської облради, Олег Панькевич. Колеги зі Львова уже мають досвід проведення подібних обговорень. Законопроект 9103 вони вважають злочином проти національної безпеки. Власне тому і у Львівській обласній раді створили депутатську групу “За християнські цінності”. У їх нелегкій боротьбі їм також допомагає духовенство.
“Варто пролити світло, щоб ту нечисть було видно. Лише висвітлення цієї проблеми може допомогти відстояти правду і зберегти українську родину", – вважає Ірина Сех.
Користуючись нагодою, незадовго до Дня матері, Ірина Сех висловила вдячність українському жіноцтву, яке виховало справжніх Героїв.
За яку державу загинули Герої?
Дати гідну відповідь матерям, за що загинули їхні діти на фронті, своїми діями і майбутнім курсом держави закликав голова Збаразької міської громади Роман Полікровський. Він наголосив, що спільнота почала обговорювати одне з найважливіших питань і викликів, а байдужість призведе до втрати і християнських цінностей, і держави, адже духовна деградація призводить до економічної і навпаки. На думку Романа Полікрокського, це – не питання сексуальних вподобань, це – питання, чи буде нація українців і що залишиться після нас.
Про важливість духовного виховання в школах, зокрема про підтримку предмету “Християнська етика” говорила у своєму виступі вчитель християнської етики, зарубіжної літератури, вчитель-методист ЗСШ I-III ступенів №18 Маріуполь, педагог центру "Я – Маріуполь" у Львові, координатор групи зі створення посібників християнської етики, співавтор програми та посібника основ християнської етики "Духовність і мораль", Оксана Павлова. Її підтримала Ганна Самойлюк, голова Комісії освіти та виховання Бучацької єпархії УГКЦ, наголошуючи у виступі, що основою усіх глобальних проблем є зниження духовності особистості.
“Ми - схвильовані, але налаштовані рішуче: створимо оргкомітет або робочу групу, до якої увійдуть представники громадськості, духовенства, релігійних організацій спільно разом створимо рух за збереження традиційної сім’ї, який пошириться на всю Україну”, – підсумував Михайло Головко.
Щодо недопущення проштовхування шкідливих законів висловилися близько 20-ти спікерів, і всі були об'єднані прагненням – зберігати та передавати традиційні цінності, які грунтуються на любові, взаємному розумінні, підтримці та вірі.