Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

07.06.2023

Володимир Мисик: «Пишаємося видатними краянами, які працюють на благо Тернопільщини та України»

У Тернопільському ОКІППО відбулося чергове засідання науково-методичної ради. Участь у ньому взяв голова постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту Володимир Мисик.

Під час засідання Володимир Святославович виконав приємну місію – за професійні досягнення в галузі освіти, сумлінну працю, високий професіоналізм, плідну науково-педагогічну діяльність та з нагоди 75-річчя від Дня народження відзначив Володимира Черняка – виконуючого обов’язки на посаді завідувача кафедри змісту і методик навчальних предметів Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти подякою голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка.

«Доктор біологічних наук, професор Володимир Черняк – це людина, яка заслуговує на найвищі нагороди та відзнаки, – сказав, вітаючи ювіляра, Володимир Мисик. – Його науковий доробок потрібно ретельно вивчати та популяризувати, а щира любов до природи рідного краю, бажання зберігати та примножувати біорізноманіття України викликають захоплення. Особливо цінними для розвитку освіти в сучасних умовах є напрацювання Володимира Максимовича по методиці викладання природничих наук в інноваційних умовах сучасної школи. Всі досягнення ювіляра годі й перерахувати. Пишаємося такими видатними краянами, які працюють на благо Тернопільщини та України».

Народився Володимир Черняк в с. Онишківці на Тернопільщині. Закінчив Тернопільський державний педагогічний інститут та одержав кваліфікацію учителя біології і хімії середньої школи. Свою наукову діяльність розпочав перебуваючи на посаді заступника директора з навчальної роботи, вчителя біології Кременецької школи-інтернату. За його ініціативи у 1985 році у школі було створено дендрарій, площею 3,0 га, в якому зібрано 260 видів і форм дерев, кущів, ліан, 70 видів і сортів декоративних рослин.

Володимир Максимович працював у Тернопільському національному педагогічному університеті, де у різний час обіймав посади старшого викладача, доцента, завідувача кафедри методики викладання біології та професора цієї кафедри. За цей період захистив кандидатську дисертацію на тему «Культурна дендрофлора району Кременецьких гір і перспективи її використання», одержав науковий ступінь кандидата біологічних наук за спеціальністю ботаніка.

За його ініціативи в 1998‒2006 роках у с. Гутисько Бережанського району Тернопільської області створено біостаціонар – базу для наукової роботи, проходження навчальних практик студентами хіміко-біологічного і географічного факультетів Тернопільського національного педагогічного університету.

Згодом в Українському державному лісотехнічному університеті Володимир Черняк захистив докторську дисертацію «Культивована дендрофлора Волино-Поділля, перспективи її використання та збагачення», одержав науковий ступінь доктора біологічних наук за спеціальністю лісові культури та фітомеліорація.

З 2007 по 2017 роки працював у Білоцерківському національному аграрному університеті, очолював кафедру садово-паркового господарства. Тоді ж ініціював створення біостаціонару площею 2 га, який став навчальною, науковою та виробничою базою кафедри садово-паркового господарства. За період 2007–2017 років на цій території закладено магнолієвий сад площею 0,04 га; побудовано кам’янисту гірку, на якій зростає близько 200 видів і сортів рослин; створено колекцію кизильників (84 види і форми), коніферетум (65 видів і форм), колекції одно-, дво- та багаторічних квітниково-декоративних рослин (950 видів і сортів). Створено навчально-дослідне лісове господарство площею 270,5 га, яке стало навчальною, науковою та виробничою базою кафедри лісівництва, ботаніки і фізіології рослин БНАУ. У 2008 році В. М. Черняк передав на біостаціонар посадковий матеріал на суму 95 тис. грн.

З вересня 2017 року Володимир Максимович працює в Тернопільському ОКІППО. У січні 2018 року ініціював створення біостаціонару площею 3,0 га, розробив проєкт території, а в серпні 2018 року ще й лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування інституту.

На території біостаціонару створено: магнолієвий сад площею 0,04 га, аптекарський город – 0,06 га (45 видів рослин); розсадник – 0,4 га; коніферетум – 0,6 га; науково-дослідну земельну ділянку – 0,22 га; садівничий центр «Магнолія» – 0,18 га; 18 моносадів: сад жоржин – 57 сортів; сад айстр – 80 сортів; сад однорічних квіткових рослин – 32 види; сад лікарських рослин – 54 види; сад торянд – 12 сортів; сад канн – 8 сортів; сад ірисів – 47 сортів; сад хвойних рослин – 15 видів тощо; колекції одно-, дво- та багаторічних квітково-декоративних рослин (256 видів і сортів).

На базі ТОКІППО Володимир Максимович організував та провів дві міжнародні науково-практичні конференції: «Інтродукція рослин на Волино-Поділлі: наука, освіта, мистецтво формування ландшафту, виробництво» (17–18 травня 2018 р. м. Тернопіль), «Біорізноманіття України в контексті сучасних природних умов середовища» (04–05 червня 2020 р. м. Тернопіль), а також дві всеукраїнські науково-практичні конференції «Здоров’язбережувальні технології закладу освіти в умовах сучасних освітніх змін» (06–07 червня 2019 р. м. Тернопіль),  «Концептуалізація професійних компетентностей вчителя в умовах інноваційного освітнього простору сучасної школи» (10–11 червня 2021 р. м. Тернопіль).

Численні наукові роботи доктора біологічних наук присвячені дослідженню культивованої дендрофлори Волино-Поділля, флорі та рослинності Тернопільської області, методиці викладання біології, екології, декоративної дендрології, лісівництва, топіарного мистецтва. Він є автором більше 244 наукових та науково-методичних праць, у тому числі 9 монографій, 27 наукових, навчально-методичних посібників, 182 статей і тез конференцій, 15 посібників, 5 словників-довідників;  підготував 4 кандидатів біологічних наук; є членом спеціалізованої вченої ради Національного університету біоресурсів і природокористування України і науково-технічної ради Кременецького ботанічного саду.