Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

10.08.2023

«Рушник ВОЛІ»: у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці презентували національно-мистецький проєкт

 
Сьогодні відбулася презентація колективного національно-мистецького проєкту «Рушник ВОЛІ». Це спільна ініціатива відділу міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, сектору Міністерства у справах ветеранів у Тернопільській області, Тернопільського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка та Громадської організації «Спілка Жінок Тернопільщини».

Мета проєкту — вишити оберіг українського народу, традицією української вишивки об’єднати родини захисників і захисниць, громадськість області, небайдужих краян, українців, що втратили свої домівки у зв’язку з війною та мають статус тимчасово внутрішньо переміщених осіб.

Проєкт передбачає створення вишитого рушника довжиною 3 метри. 

Перші хрестики під керівництвом талановитої майстрині Вікторії Кривоніс на рушникові створили матері, діти, дружини, сестри та рідні загиблих захисників України, а саме: Тетяна Римар, яка заклала на полотні перший хрестик, Олександра Орляк, Ольга Трух, Галина Мазник, Мар’яна Михайловська. Найменша учасниця-вишивальниця – трирічна Женя Михайловська, батько і дядько, якої загинули у російсько-українській війні, яка триває з 2014 року. У перший день до вишивання також долучилися внутрішньо переміщені особи – Лариса Шурховецька, Тетяна Іванкова, а також отець Микола Квич та всі охочі.

Вишивання хрестиком на полотні відбуватиметься в трьох районах Тернопільської області та обласному центрі за розробленою схемою окремих блоків візерунків, орнаментів, які поширені на Тернопільщині. Їх підібрала  Вікторія Кривоніс, депутатка Тернопільської обласної ради, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України, співзасновниця та голова громадської організації «Школа борщівської народної сорочки». Разом з депутаткою Тернопільської обласної ради, заступником голови Тернопільського міського об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Іриною Шумадою вони також мали честь закласти перші хрестики на рушнику.

«Творимо справжній оберіг українського роду, вкладаючи найкращі спомини, молитву, любов та Надію на Перемогу», – зазначила Ірина Шумада. 

У процесі вишивання тимчасове зберігання рушника відбуватиметься в центральних районних бібліотеках Тернопільщини (Кременця, Чорткова) та в головній книгозбірні області — Тернопільській ОУНБ. У бібліотечні заклади матимуть змогу приходити усі охочі та долучатися до проєкту.

Після завершення національно мистецького проєкту «Рушник Волі» відбудеться презентація рушника у форматі духовно-мистецької імпрези в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці.