Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

22.09.2023

Володимир Мисик взяв участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «VІІ Ґеретівські читання»

22 вересня 2023 року на базі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «VІІ Ґеретівські читання». Учасниками конференції стали науковці, науково-педагогічні та педагогічні працівники, докторанти, аспіранти, магістранти, студенти, працівники управління освіти і науки, методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, працівники центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівники закладів освіти і краєзнавці. 

Участь у заході взяв кандидат історичних наук, голова постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, заступник керівника виконавчого апарату – начальник управління комунікацій та забезпечення функціональної діяльності Тернопільської обласної ради, член науково-методичної ради Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Володимир Мисик.

Мета конференції: вшанування відомих постатей Тернопільщини, популяризація вітчизняної та світової науки, обмін актуальною інформацією з різних галузей наукових знань, апробація наукових досягнень українських та зарубіжних вчених. Адже 25 вересня минає 85 років з дня народження Ігоря Ґерети – археолога, мистецтвознавця, історика, поета, педагога, депутата Тернопільської обласної ради, громадського і політичного діяча, заслуженого діяча мистецтв України, багатогранність таланту та величина творчого і наукового доробку якого дійсно вражають.

Ігор Ґерета працював в археологічному, культурному, історичному, літературному і громадсько-політичному напрямках. Він написав понад 120 розвідок й статей, які надруковані в енциклопедіях, збірниках та періодичних виданнях України, Канади, Польщі, Словаччини та Сербії. Видав понад 30 книжок, є співавтором трьох академічних досліджень про археологічні пам’ятки Прикарпаття і Волині. Його літературні здобутки у 1997 році вийшли у збірці «Скибка неба».

Ігор Ґерета активно досліджував Черняхівську культуру (III–IV ст. н. е.), проводячи археологічні розкопки могильників у Чернелеві-Руському, який найбільш досліджений в Україні. Артефакти з цієї пам’ятки в 1995 році були представлені на міжнародних археологічних виставках. Відкрив сотню та вів дослідження майже 20-ти пам’яток старожитностей України.

Володимир Мисик виступив на конференції з доповіддю на тему: «Україноцентриська версія циркумпонтійської зони походження індоєвропейців», в якій проаналізував дослідження різних вчених у цьому напрямку.

«Серед сучасних версій місця розташування індоєвропейської прабатьківщини широкої популярності не набула циркумпонтійська гіпотеза походження індоєвропейців. Адже ця зона ймовірного розселення пращурів майже усіх народів Європи, Америки та частини Азії, маючи широкий пласт археологічних розкопок, не висвітлена в науковому світі в ракурсі методологій досліджень, які б окреслили схожість знахідок між собою та у порівнянні із мовознавчою складовою довели присутність індоєвропейців на території, що географічно огортає Чорне та Азовське моря. А сучасний стан науки в Україні та військова агресія росії тимчасово призвели до неможливості подальших археологічних розвідок на окупованих територіях», – зазначив Володимир Святославович.

Варто зазначити, що за матеріалами роботи конференції буде підготовлено збірник (у електронному та друкованому форматах). Електронний варіант (PDF-формат) буде розміщено у вільному доступі на сайті ТОКІППО (у розділі НАУКОВА РОБОТА, рубрика ЗБІРНИКИ).