Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

04.10.2023

Представники громад Тернопільщини побували з навчальним візитом на Хмельниччині

У рамках Програми «U-LEAD з Європою» представники територіальних громад Тернопільської області з навчальним візитом відвідали Хмельниччину. Про це повідомляють у регіональному офісі U-LEAD у Тернопільській області.

Від Тернопільщини у навчальній поїздці взяли участь представники Великоберезовицької, Бучацької, Купчинецької, Копичинецької, Великодедеркальської, Кременецької, Підволочиської та Скориківської територіальних громад.

Як розповіла керівниця регіонального офісу Наталія Онищук, основна мета візиту полягала у вивченні досвіду реалізації практик підтримки розвитку підприємництва в громадах та співпраці органів місцевого самоврядування з міжнародними партнерами, громадським сектором та молоддю.

«Перебуваючи в громадах Хмельниччини, було помітно, що в них чітко визначенні стратегічні цілі та пріоритетні напрямки розвитку. Незважаючи на виклики війни, у громадах продовжують працювати над реалізацією нових проєктів та досягненням поставлених цілей. Окремо хочеться виділити те, що у всіх трьох громадах, які ми відвідали, працюють потужні команди однодумців націлені на позитивний результат», – підкреслила Наталія Онищук.

Учасники візиту побували в трьох громадах Хмельницької області – Красилівській, Теофіпольській та Староушицькій. У громадах гості з Тернопільщини вивчали кращі практики співпраці з громадським сектором, молоддю, бізнесом та міжнародними партнерам.

Досвідом реалізації розвиткових проєктів, втілених у партнерстві влади, бізнесу та мешканців ділились у Теофіпольській громаді.  Теофіпольський селищний голова Михайло Тененев розповів про впровадження інноваційних інструментів управління громадою та побудови партнерських стосунків із бізнесом і активними мешканцями громади.

Голови та заступники голів громад з Тернопільської областей ознайомилися з Хабом розвитку овочівництва та відвідали теплицю КП «Теофіпольлісвод». Цьогоріч тут виростили першу розсаду і за попередньо зібраними запитами безкоштовно роздали місцевим мешканцям. Таким чином, овочеву продукцію зробили доступнішою для найменш захищених верств населення та подолали залежність від імпорту. Реалізація проєкту відбувається за фінансування «U-LEAD з Європою».

Іншим надзвичайно цікавим проєктом вже у культурньо-освітній сфері, який показали гостям, став БібліоХаб. Це сучасний, багатофункціональний, вільний та доступний бібліотечний простір для спілкування, соціальних ініціатив, креативного навчання, творчості та активного дозвілля. Цей проєкт розвивається і є місцем народження нових ініціатив і стартапів, які активно підтримує комунальна установа «Агенція місцевого розвитку».

«Поїздка на Хмельниччину для мене була дуже важливою, вона залишила яскраві враження та хороший здобутий досвід. Ми побували в трьох різних громадах, в яких змогли побачити цікаві практичні кейси з низки напрямків. Такі візити дозволяють краще оцінити слабкі чи сильні сторони своєї громади, порівнюючи її з іншими. У громадах працює командний підхід до виконання різних завдань, що дає дуже хороший результат. Багато хочеться втілити у своїй громаді, оскільки вдалося отримати поради та наочно побачити вже втілені проєкти в певних напрямках. У мене є бачення подальшого розвитку нашої громади, є напрямок, яким ми з командою хочемо рухатися. Приємно, що завдяки U-LEAD ми можемо обмінюватися досвідом з колегами та отримувати нові ідеї для розвитку», – зазначала секретар Підволочиської територіальної громади Тернопільської області Мар’яна Кузьмін.

Довідково.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.