Володимир Болєщук привітав із 80-річчям Петра Голика — почесного голову «Правозахисної організації дітей, репресованих тоталітарним режимом»
80-річчя відзначив 9 жовтня почесний голова громадської організації «Правозахисна організація дітей, репресованих тоталітарним режимом» Петро Голик. Із ювілеєм активного учасника боротьби за Незалежність України привітав перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук.
«За вашим, Петре Павловичу, життям можна писати книги, знімати фільми, вивчати в школі історію, – акцентував Володимир Болєщук. – Вас, як і багатьох галичан, «совєти» намагалися знищити тільки за те, що ви хотіли жити, працювати, виховувати своїх дітей і внуків на рідній землі. У 1939-му до Сибіру вивезли й мого дідуся Володимира. Там похоронив своїх батьків. Дякувати Богові, що повернувся живим. Такі як ви, він та сотні інших незламних патріотів, загартованих випробуваннями, є символом непереможності України».
Від імені всього депутатського корпусу Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук подякував ювіляру за невтомну працю, силу духу, приклад ревного служіння Україні та нагородив його Почесною грамотою.
ДОВІДКА.
Петро Павлович Голик народився 9 жовтня 1943-го в Зарубинцях, що на Підволочищині. Мав тільки 7 років, коли більшовики вивезли його спільно з мамою та сестрою до Сибіру. Батька, який був в УПА, судили й згодом також відправили на заслання.
Від 1990-го до 1997-го був членом Тернопільської обласної організації Всеукраїнського товариства політв’язнів та репресованих.
Із 1997-го по 2019-ий – головою обласного товариства дітей політв’язнів та репресованих.
Від 2019-го по теперішній час – Почесний голова Громадської організації «Правозахисна організація дітей, репресованих тоталітарним режимом».
За ініціативи Петра Павловича Голика та його особистої участі проводилися різні суспільно-політичні заходи, зокрема:
- круглі столи «Спадкоємці вистражданої долі»;
- вшанування пам’яті учасників Кенгірського повстання;
- виставка світлин та ужиткових речей, які пройшли Сибіри і були оберегами українських родин на засланні «Хресна дорога до Незалежності».
Петро Голик – малолітній політв’язень, автор і редактор книжки про дітей політв’язнів «Репресоване Дитинство» (2021 рік).