Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

24.10.2023

У Тернопільському ОКІППО відбулися педагогічні читання

У Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на платформі сервісу відеоконференцій Google Meet у формі науково-методичної сильвети відбулися педагогічні читання «"Енеїда" Івана Котляревського – перша масштабна пам'ятка українського письменства, джерело з українознавства, українського побуту та культури XVIII століття». У заході взяли участь більше тридцяти учителів української мови і літератури ЗЗСО області та консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників.  

Мета заходу – вшанування творчості зачинателя нової української літератури з нагоди 225-річчя від часу видання перших трьох частин поеми «"Енеїда" Івана Котляревського; надання освітніх послуг консультантам ЦПРПП, учителям української мови і літератури щодо з’ясування особливостей вивчення у 9 класі першої масштабної пам'ятки українського письменства, джерела з українознавства, українського побуту та культури XVIII століття (науково-методичне забезпечення, духовні аспекти змісту твору, форми і методи організації навчальної діяльності здобувачів освіти та способи побудови зворотного зв’язку, посилення національно-патріотичного виховання); оволодіння методикою застосування відповідного інструментарію для досягнення очікуваних результатів у літературній освіті; ознайомлення зі зразками науково-методичних напрацювань щодо формування предметних (комунікативної і читацької) та ключових компетентностей у  дев’ятикласників.

На організаційному етапі роботи учасників заходу було ознайомлено з планом і регламентом, представлено учасників заходу (Майя Кондирєва, методист, в. о. завідувача відділу методики навчальних предметів суспільно-гуманітарного та естетичного циклів Тернопільського ОКІППО), запропоновано тему для обговорення «"Енеїда" Івана Котляревського – перша масштабна пам'ятка українського письменства, джерело з українознавства, українського побуту та культури XVIII століття, твір, що дає змогу задуматися над важливими питаннями становлення державності» (Ольга Когут, заступник директора Тернопільського ОКІППО з науково-педагогічної, навчальної роботи та інформаційно-комунікаційних технологій, доцент, кандидат філологічних наук).

У рамках реалізації теоретичного блоку було розкрито інформацію про історичний контекст української бурлескно-травестійної поеми «Енеїда», яку написав Іван Петрович Котляревський на основі сюжету однойменної класичної поеми римського поета Вергілія (Іван Букавин, методист відділу  методики навчальних предметів суспільно-гуманітарного та естетичного циклів Тернопільського ОКІППО), військово-патріотичне виховання учнівської молоді засобами художнього слова на прикладі поеми «Енеїда» І. Котляревського (Роман Дубровський, в. о. директора Фахового коледжу Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка, кандидат філологічних наук), сучасні релігійні погляди  на кодекс моралі українського народу ХVІІІ століття (за змістом поеми «Енеїда» І. Котляревського) (Лілія Мудрик, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Тернопільського ОКІППО).

Задля втілення практичного блоку було обговорено проблему технологічного підходу до вивчення творчості Івана Котляревського у 9 класі, зокрема створення вебквесту, використання проєктної технології на основі міжпредметної інтеграції, застосування STEАM-навчання (Галина Корицька, доцент кафедри змісту і методик навчальних предметів Тернопільського ОКІППО, кандидат філологічних наук; Майя Кондирєва, методист, в. о. завідувача відділу методики навчальних предметів суспільно-гуманітарного та естетичного циклів Тернопільського ОКІППО).

З метою підбиття підсумків роботи учасникам круглого столу було запрошено до обговорення проєкту методичних рекомендацій, розроблених за результатами проведення заходу.

Ознайомитися зі змістом методичних рекомендацій та іншими матеріалами можна у віртуальному методичному кабінеті «Паланка словесника» (http://filologtokippo.blogspot.com/).