Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

01.11.2023

1 листопада 1918 року — історичний день для українського державотворення

У ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року сталася епохальна подія. 105 років тому українські військові формування захопили найважливіші об'єкти та урядові установи Львова та Східної Галичини.

З нагоди 105-річниці Листопадового чину на Микулинецькому кладовищі відбулася хода пам'яті. Священники відправили пам’ятний молебень. Представники влади та громадськості вшанували воїнів, які полягли в боротьбі за українську незалежність, та поклали квіти до могили Українських січових стрільців.

«Листопадовий зрив став передумовою проголошення самостійної Західноукраїнської Народної Республіки, формування органів влади та створення збройних сил — Української Галицької Армії. У вирі подій опинилася і Тернопільщина. Населені пункти нашої області міцно вписали свої назви в історію ЗУНР. Тернопіль, Бучач, Бережани, Чортків, Теребовля та інші міста і села Тернопільщини стали ареною боїв. У різний час столицями ЗУНР були Тернопіль та Чортків, а Чортківська наступальна операція, широко відома як Чортківська офензива, вважається найуспішнішою стратегічною операцією УГА цього періоду боротьби за державність. Це був історичний день для українського державотворення. Це був лише початок боротьби за незалежну державу, — сказав Володимир Болєщук. — Потом і кров'ю, у боях український народ творив свій державний організм. На руїнах Австро-Угорської імперії відродилися національні державницькі традиції».

Пам'ятаємо тих, хто творив українську державність, і допомагаємо тим, хто її захищає та утверджує сьогодні.