Богдан Лепкий (1872-1941) — письменник, учений, критик, видавець, публіцист, промовець, декламатор, педагог, художник, мистецтвознавець, культурно-освітній і громадсько-політичний діяч. 4 листопада 2023 року минув 151 рік з дня його народження.
Народився Богдан Лепкий на Тернопільщині. Тут минули його дитинство та юність.
Письменник часто приїздив до Тернополя, Бережан; бував у Гусятині та Кременці.
За кількістю написаного Б. Лепкий поступається в українській літературі тільки І. Франкові.
Загалом творча спадщина Б. Лепкого складає понад 80 власних книг, у тому числі цикл романів “Мазепа”; повісті, оповідання, казки, спогади, збірки віршів та поем, а також переклади, літературознавчі розвідки, статті літературного та мистецького спрямування, опубліковані у численних газетах, журналах, альманахах, календарях, збірниках. Богдан Лепкий – упорядник і видавець 62 томів творів української класики з ґрунтовними дослідженнями, примітками, коментарями.
Бібліографія творів Б. Лепкого становить до тисячі позицій.
На слова Б. Лепкого написали музику до солоспівів, хорових композицій Л. Лепкий, В. Барвінський, М. Гайворонський, В. Балтарович, О. Бобикевич, Н. Нижанківський, Д. Січинський, Б. Кудрик, Я. Ярославенко, Ф. Колесса, С. Людкевич, А. Рудницький, І. Соневицький, В. Подуфалий, Я. Мазурак та ін.
Окремі твори Б. Лепкого екранізовані, інсценізовані.
Тернопільська обласна бібліотека для молоді пропонує ряд інформаційних ресурсів, присвячених відомому краянину.
Детальніше про Б.Лепкого читайте на ресурсі «Вони прославили наш край»->
У 1995 р. відкрито музеї Б. Лепкого у Бережанах та в селі Крогулець, родини Лепких у селі Жуків. Детальніше про експозицію Бережанського музею читайте за покликанням->
Інформацію про шляхетну українську родину Лепких знайдете у дайджесті ->
Глибше пізнати й зрозуміти творчість письменника, ім’я якого стало гордістю нашого краю, допоможуть книги з віртуальної виставки «Богдан Лепкий – літописець долі рідного народу».