«Я — художник-одинак на вітрилах часу»: в Тернопільській ОУНБ діє виставка
У відділі краєзнавчої літератури та бібліографії Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки діє виставка, присвячена 80-річчю від дня народження Дмитра Григоровича Стецька (1943—2017), відомого українського художника, який творив у галузі станкового та монументального живопису, графіки, скульптури.
Сам мистець про себе казав: «Я — художник-індивідуаліст. Не належу до жодного мистецького напрямку, хоча тяжію до полістилізму — нашарування різних ідей в одній формі…»
Імʼя Дмитра Стецька було знане, а його картини виставляли музеї, галереї, запрошували до престижних експозиційних залів. Роботи художника знаходяться в багатьох музеях України та за кордоном.
У доробку мистця сотні живописних картин, скульптурних композицій. Серед його творів — історичні полотна «Віхи історії» (1982), «Хрещені перелоги» (1988), «Княгиня Ольга» (1987), «Дмитро Вишневецький. Байда» (1990), «Іоанн-Георгій Пінзель» (2007), «Замки України» (2011) та інші.
1 березня 2017 року в Національному музеї Тараса Шевченка (м. Київ) відбулося відкриття ретроспективної виставки останніх прижиттєвих робіт живопису Дмитра Стецька й презентація альбому «Дмитро Стецько. Живопис».
Увазі користувачів, поціновувачів творчості талановитого мистця представлено видання, які висвітлюють його життєвий і творчий шлях: «Дмитро Стецько. Живопис: альбом», «Літературно-мистецька Козівщина» В. Хоми, «Краяни» Г. Садовської, В. Собуцької, «Школа Михайла Бойчука. Тридцять сім імен» Я. Кравченка, «Тернопілляʼ96», «На пагорбі долі» й «Тихий смуток душі» М. Шота. Окрім книжок, на виставці представлено публікації про творчість художника в періодичних виданнях, мистецькі часописи, проілюстровані його роботами — «Образотворче мистецтво», «Артанія», «Літературний Тернопіль», «Березіль» та інші.
Усе своє життя він присвятив вільній творчості, він — художник українського андеґраунду, художник України.
Виставка діятиме з 8 по 19 листопада 2023 року.