Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

23.11.2023

НТШ – 150: нагородили науковців Тернопільщини

«Наукове товариство імені Шевченка і Тернопільщина: історія та сучасність». Такою була тема науково-краєзнавчої конференції, що 22 листопада відбулася в Тернопільському національному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського. Приурочено її до 150-ліття НТШ.

Участь у конференції взяв депутат Тернопільської обласної ради, член Тернопільського осередку НТШ Михайло Тимошик.

Михайло Морозенкович привітав науковців краю з ювілеєм. Краєзнавець наголосив на особливій історичній місії Товариства, що понад півтора століття є активним захисником українських цінностей, провідником інтересів української нації в науковому, освітньому, культурному, мистецькому середовищах, дослідником минулого й прикладом дієвої українськості.

«Бути частиною організації, що стала рушійною силою становлення й розвитку української науки, біля витоків якої стояли такі велети українського духу як Іван Франко, Михайло Грушевський, Олександр Барвінський, Іван Пулюй – це велика честь і велика відповідальність, – наголосив. – Для кожного з вас Україна – понад усе, кожен з вас живе для неї та нею. Ви формуєте національну свідомість та є незаперечними авторитетами наукової думки, наставники й взірцем для майбутніх поколінь».

За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток науки, освіти, культури й мистецтва Тернопільщини, активні громадську роботу й життєву позицію та з нагоди 150-річчя Наукового товариства імені Шевченка Михайло Тимошик вручив грамоти Тернопільської обласної ради:

  • Мельничуку Богдан Іванович – професору, дійсному члену НТШ;
  • Дащенко Наталії Левківній – доценту ТНПУ ім. В. Гнатюка, багаторічному науковому секретарю ТО НТШ;
  • Вітенку Василю Івановичу – директору Тернопільської обласної наукової бібліотеки;
  • Смоляку Олегу Степановичу – професору ТНПУ ім. В. Гнатюка, дійсному члену НТШ;
  • Стоцькому Ярославу Васильовичу – професору ТНТУ ім. І. Пулюя;
  • Білик Надії Іванівні – авторці книжок про творчість Богдана Лепкого;
  • Скоренькому Юрію Любомировичу – доценту ТНТУ ім. І. Пулюя;
  • Ковалькову Юрію Федоровичу – краєзнавцю, філателісту, співорганізатору наукових конференцій;
  • Вільгушинському Роману Казимировичу – скульптору, професору ТНПУ ім. В. Гнатюка;
  • Маркович Марію Йосипівну – доцентку ТНПУ ім. В. Гнатюка;
  • о. Кобильнику Євгену – викладачу Вищої Духовної Семінарії ім. Патріарха Йосипа Сліпого, члену НТШ;
  • Костюку Степану Володимировичу – музейнику, краєзнавцю;

Окрему подяку від депутатського корпусу за душу, силу, енергію вкладену в розбудову й розквіт НТШ на Тернопільщині, Михайло Тимошик склав багаторічному очільнику ТО НТШ, доктору медичних наук, професору, академіку Національної академії медичних наук України Михайлу Андрейчину.

Додамо, що в рамках відзначення ювілею, в грудніна честь 150-річчя Товариства відкриють меморіальний знак. Встановлять його біля Тернопільської обласної наукової бібліотеки.

Творці пам’ятника – очільниця кафедри образотворчого мистецтва та дизайну ТНПУ ім. В. Гнатюка Марія Маркович і народний художник, професор кафедри Роман Вільгушинський.

На граніті – викарбувані імена дійсних членів НТШ, які народилися на Тернопільщині й були обрані до 1940-го.

До слова, з 14 науковців, які очолювали Товариство від часу заснування, – шестеро уродженців нашого краю.

У рамках відзначення ювілею, науковці також запланували спецпогашення поштової марки й випустили пам’ятну медаль.

Високу відзнаку вже отримали найактивніші члени ТО НТШ. Серед них – Михайло Тимошик. Зазначимо, що саме за його ініціативи 2023-ий на Тернопільщині оголошений Роком Наукового товариства імені Тараса Шевченка.

Окрім того, з нагоди ювілею світ побачить 13-ий том Збірників наукових праць.