Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

12.12.2023

«Його покликання – музейництво»: у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї діє виставка

 
З 11 по 24 грудня 2023 року у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї тернополяни та гості нашого краю мають можливість оглянути особисті речі, книги, фото, листи, які представлені на виставці, присвяченій відомому музеєзнавцю та краєзнавцю, етнографу, фольклористу, громадському та культурно-освітньому діячеві, колишньому директору музею Венедикту Лавренюку.
 
Венедикт Антонович Лавренюк – заслужений працівник культури України, лауреат Всеукраїнської премії імені Дмитра Яворницького, перший і багаторічний голова Тернопільської обласної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців є фундаментальною постаттю в історії Тернопільського обласного краєзнавчого музею.  Список його звань можна продовжувати. Однак найголовнішим досягненням його життя було музейництво. Цій справі він присвятив понад 30 років натхненної праці (адміністративної, наукової, творчої).
 
Свою музейницьку діяльність розпочав як директор Кременецького краєзнавчого музею. З липня 1976 року очолив Тернопільський обласний краєзнавчий музей, який одразу почав розбудовувати.
 
Завдяки його наполегливості, організаторським здібностям, високій професійності, вмінню працювати з людьми – музей у Тернополі після багаторічної перерви відновив роботу. Для цього було спеціально побудовано нове приміщення та створена нова експозиція. Венедикт Антонович був керівником авторського колективу з її формування. Десятки тисяч експонатів зайняли належні їм місця. З часом музей став центром краєзнавчої роботи на Тернопільщині.
 
Співробітники музею щоліта споряджали археологічні експедиції та виїжджали в етнографічні, здійснювали низку наукових розвідок. Так фондова збірка щороку поповнювалися унікальними експонатами. Усе цінне знаходило своє місце на стендах та у вітринах експозиційних відділів.
 
За свою наполегливу роботу Венедикт Антонович, як директор закладу, був удостоєний ордена «Знак пошани», а сам музей – Диплому ВДНГ (Виставка досягнень народного господарства).
 
Детальніше – за посиланням.
 
Відео про виставку – на Ютуб каналі музею: https://youtu.be/0ge4Vg-5BUU?si=Uy-duJFSvkMCQvpn