Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

14.12.2023

У Тернополі вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Щорічно 14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. З цієї нагоди в Тернополі відбувся мітинг-реквієм біля меморіального комплексу «Жертвам Чорнобильської катастрофи та ядерних випробувань».

Присутні на заході священники, військові, ліквідатори та їх рідні, представники влади і громадськості склали спільну молитву, поклали квіти до меморіалу та запалили лампадки в пам'ять про тих, хто відійшов у вічність, вражений зловісним атомом.

Вшанувала подвиг ліквідаторів депутат Тернопільської обласної ради, голова постійної комісії з питань соціального захисту населення та учасників АТО/ООС і членів їх сімей Наталія Марків.

«Сьогодні ми віддаємо шану тим людям, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну техногенну катастрофу XX століття – аварію на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року. Це та рана на серці України, яка досі ятрить. Вона болить нам, бо український народ заплатив і продовжує платити за неї надто високу ціну. Радіоактивні речовини, що вирвалися назовні внаслідок аварії, мають надто довгий період розпаду, вони отруюють нашу землю, воду, повітря, провокують хвороби. Минають роки, ми вчимося жити в нових реаліях, але незмінною залишається шана Героям Чорнобиля, чий подвиг і самопожертва житимуть вічно у пам’яті наступних поколінь», – сказала Наталія Василівна.

За активну громадську діяльність та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Наталія Марків вручила грамоти Тернопільської обласної ради представникам ГО «Тернопільська обласна організація інвалідів Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».

 

Довідково:

26 квітня 1986 року відбулися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, у результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих у повітря, становила 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж під час вибуху бомби в Хіросімі у 1945 році.

Чорнобильська катастрофа стала початком великої життєвої трагедії для багатьох людей – працівників станції, мешканців міст Прип’ять і Чорнобиль, навколишніх сіл та віддалених регіонів. Евакуація населення з територій, що зазнали забруднення, виявилася великою соціальною проблемою для держави. Першими евакуювали мешканців міста Прип’ять – вивезено 49 360 осіб. За 2-3 травня свої домівки залишили назавжди 10 тис. осіб у межах 10-кілометрової зони, а за 4-7 травня – населення ще 59 населених пунктів України та Білорусі. Загалом до кінця літа 1986 року з 81 населеного пункту України було евакуйовано 90 784 особи, переважно сільське населення. Забезпечення житлами переселенців, лікування та оздоровлення постраждалих та подолання різноманітних наслідків аварії потребували величезних зусиль і жертв для народу України.

До виконання робіт, пов’язаних з усуненням самої аварії та її наслідків, були залучені понад 600 тисяч осіб з числа військовослужбовців, працівників органів внутрішніх справ, а також інших військових формувань, працівників державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості. Приблизно третина із них, а це 165 тисяч – отримали інвалідність.

Саме 14 грудня 1986 року було офіційно повідомлено про завершення будівництва і прийняття в експлуатацію комплексу захисних споруд над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС, чим було завершено перший етап ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

У 2012 році почалася реалізація проєкту «Укриття». Рухома конструкція довжиною 165 метрів і вагою понад 36 тис. тонн накрила четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС. Термін експлуатації укриття – 100 років.