Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

14.12.2023

«Пам'ятаємо Героїв-ліквідаторів»: у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї діє виставка

 
14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ця дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. З цієї нагоди у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї підготували фотодокументальну виставку. 
 
В квітні 1986 р. вся країна піднялася на боротьбу з розбурханою атомною стихією. 30 листопада над зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС закінчили спорудження саркофага – об'єкта «Укриття». Його звели в рекордно короткий термін – 206 діб. Саме 14 грудня 1986 р. держкомісія прийняла в експлуатацію цей комплекс захисних споруд. Понівечений реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення. Це була перша перемога над зловісним атомом.
 
Сьогодні – день, щоб згадати і вшанувати людей, які побудували саркофаг, зробили промисловий майданчик станції придатним для подальшої роботи і відновили генерацію. День, щоб ще раз сказати слова подяки кожному з ліквідаторів, хто ще живий і може відчути цю заслужену ними вдячність.
 
У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї діє фотодокументальна виставка «Пам'ятаємо Героїв-ліквідаторів» на матеріалах ліквідаторів наслідків цієї страшної катастрофи та прирівнених до них осіб, які постраждали під час ядерних випробувань.
 
У вітринах виставки експонуються фотоматеріали ліквідаторів, документи і особисті речі (посвідчення, перепустки, дозиметри). Привертають увагу матеріали про будівництво селища «Тернопільське» в Макарівському районі Київської області для переселенців з 30-кілометрової зони. Про діяльність Тернопільської організації «Союз Чорнобиль України» розповідають фотосвітлини зібрань, конференцій, заходів за участі чорнобильців – відзначення важливих знаменних подій і вшанування пам'яті.
 
Особливе зацікавлення викликають книги, а саме: «Промінь правди» та «Книга пам'яті ветеранів ядерних випробувань», видана у співавторстві Богдана Газилишина (голови обласної комісії ядерних випробувань) та Володимира Липницького (заступника голови обласної комісії ядерних випробувань). Також представлено багато інших цікавих матеріалів.
 
В день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя, зупиняючи «ядерний смерч», та висловлюємо слова щирої подяки усім ліквідаторам.
 
 
Запрошуємо відвідати музей і оглянути виставку.
 
Надія Боженко,
старша наукова співробітниця відділу нової та новітньої історії ТОКМ