Територіальні громади Тернопільщини можуть запровадити послугу з формування життєстійкості для своїх мешканців
Життєстійкість – вміння бути емоційно та ментально стабільним і продуктивним, навіть за кризових умов. Цю навичку можна сформувати та розвинути, а також – навчити їй інших. Саме тому Мінсоцполітики ініціювало проєкт, в рамках якого кожна територіальна громада у партнерстві з громадським сектором зможе формувати навичку життєстійкості у своїх мешканців.
Поштовх до старту проєкту дала постанова Кабміну №1049. Відтоді Міністерство соціальної політики залучає громади з усієї України та спільно з Фондом соцзахисту осіб з інвалідністю проводить конкурс серед надавачів соціальних послуг. Наразі до проєкту приєдналися 32 громади, з них 9 мають відібраних надавачів послуги.
“Найбільшу потребу у цій послузі ми бачимо серед родин загиблих та зниклих безвісти – саме їм ми приділятимемо зараз найбільше уваги. Також, вже бачимо, що активно працюватимемо із військовослужбовцями та їхніми родинами, сім’ями з маленькими дітьми”, – коментує Ольга Кухарчук, соціальна менеджерка в команді надавача соціальної послуги ГО “Здолбунівський фізкультурно-оздоровчий клуб інвалідів “Надія”, яка стала переможцем конкурсу у місті Здолбунів, Рівненської області. Разом із колегами вони вже пройшли навчання на тренінгах від партнерських організацій - ЮНІСЕФ та ВООЗ. І додає, що у 2024 році робота фахівців буде спрямована на зниження рівня стресу і тривожності, формування навичок першої психологічної допомоги близьким. Окремим вектором стане надання психологічної підтримки у пошуку особистісних ресурсів через створення груп самопідтримки. А в подальшому – планується розвиток волонтерських ініціатив на базі простору, де надаватиметься послуга з життєстійкості.
При цьому, варто розуміти, що звернутися по послугу може кожен мешканець громади, незалежно від віку, статусу, чи місця реєстрації.
Для підвищення кваліфікації та розвитку компетентностей надавачів послуги з формування життєстійкості Мінсоцполітики спільно з партнерами проводять навчальні тренінги – “Батьківство без стресу” від ЮНІСЕФ та ГО “Всеукраїнський громадський центр “Волонтер” та “Самодопомога Плюс” від ВООЗ.
Щоб долучитися до проєкту, виконавчим органам сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, а в разі їх відсутності — військовим адміністраціям населених пунктів потрібно подати офіційну заявку.
Для зручності, кожна громада може обрати свій варіант подачі заявки:
- Через електронну систему взаємодії органів виконавчої влади.
- За адресою:[email protected] з копією на адресу [email protected].
У разі неможливості подати заявку через електронні засоби комунікації, надсилати паперову форму заявки за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10.
Усі запитання можна скеровувати координаторці проєкту Олександрі Верлинській на електронну адресу: [email protected].
Відповіді на поширені запитання від представників громад можна знайти за посиланням.
Дедлайн подачі заявок від територіальних громад – 18 січня 2024 року (до 23:59).
Більше інформації про конкурс надавачів читайте за лінком .