Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

22.01.2024

У Тернополі презентували виставку до Дня Соборності

Виставку «Соборність українських земель – безсмертна слава Війська УНР» відкрили 22 січня у Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини. Приурочено її до 106-ї річниці проголошення незалежності Української Народної Республіки й 105-ї  Акту Злуки українських земель.

У фокусі – «Українське військо: 1917-1921». Експозицію створив Український інститут національної пам’яті.

18 банерів оповідають про початок формування Українського війська, його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції 1917-1921 років. Рідкісні світлини, детальна інфографіка, текстові матеріали – інтригують. Книги, присвячені цьому періоду історії, та оригінальні артефакти: кокарди, відзнаки, які носили українські військові в 1917-1921 роках, влучно доповнюють їх.

«Соборність фактично почалася з окопів», – акцентував кандидат історичних наук, заступник директора з наукової роботи Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини Сергій Волянюк. Ветеран російсько-української війни детальніше зупинився на особливості процесу єднання українців, ролі Тернопільщини у ньому та мілітарних традиціях, що передаються з покоління в покоління.

Перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук подякував працівникам музею за експозицію та просвітницьку діяльність, яку активно провадять.

«Ця виставка – про незламність, гідність та єдність українців у прагненні незалежності. Важливо, щоб її відвідало якнайбільше людей, – підкреслив Володимир Болєщук. – 105 років тому в Києві на найвищому рівні була задекларована українська соборність, однак не була в повній мірі втілена у життя через несприятливі зовнішні чинники. Сьогодні наша соборність не потребує декларацій. Українці від Ужгорода до Луганська, від Чернігова і до Сімферополя єдині у бажанні вигнати ворога з рідної землі. Вся Україна соборна у боротьбі, коли волонтери з Тернополя везуть допомогу на передову воякам із Запоріжжя, коли діти з Львівщини передають дрони нашим солдатам з Донеччини, або коли кияни заряджають гармату одеситам, а закарпатці коригують вогонь харків'ян. Разом неодмінно переможемо!»

Виставка «Соборність українських земель – безсмертна слава Війська УНР» діятиме у Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини до кінця місяця. У День Соборності її відвідали депутати Тернопільської обласної ради та працівники виконавчого апарату.