На Тернопільщині обговорили Національну стратегію безбарʼєрності
Під час візиту на Тернопільщину Перша леді Олена Зеленська оглянула обʼєкти безбарʼєрного доступу, які є в області. Також разом з керівництвом Тернопільської обласної ради та Тернопільської обласної військової адміністрації обговорили Національну стратегію безбарʼєрності та як вона втілюється у нас в області.
«Безбар’єрність має бути не десь там, а тут, поряд, щодня полегшуючи життя. І потрібна вона не комусь іншому, а кожному з нас. Бо можливості потрібні всім», – наголосила Олена Зеленська.
Перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук зазначив, що безбарʼєрність – це середовище, в якому комфортні та доступні послуги для всіх.
«Зараз надзвичайно важливо, щоб усі органи місцевого самоврядування дуже відповідально підійшли до тих ініціатив, які розпочали втілюватись під патронатом Першої Леді Олени Зеленської. Наше спільне завдання - це створити інклюзивне середовище, де кожен українець почуватиме себе комфортно і відчуватиме опіку держави. Це той момент, коли кожен, хто втілює реформу, повинен відчути її не просто як «роботу», а як свою особисту справу, за яку буде нести персональну відповідальність. Дякуємо Олені Зеленській за такі потрібні ініціативи», – сказав Володимир Болєщук.
Заступник голови Тернопільської облради Ігор Сопель наголосив, що безбарʼєрність – це формула української стійкості.
«Створення суспільства без фізичних, економічних і соціальних перешкод – пріоритетне завдання для нашої країни, особливо під час повномасштабної війни. Першочергово йдеться про якісну реабілітаційну допомогу нашим захисникам, працевлаштування людей з інвалідністю, цифровізацію послуг, доступність бомбосховищ, налагоджені маршрути пацієнта тощо. Дякую Першій Леді України Олені Зеленській за ініціативу та всім учасникам зустрічі за обмін досвідом», – зазначив Ігор Сопель.
На Тернопільщині діє власна стратегія безперешкодного простору:
– згідно зі звітами безбар’єрними стають дедалі більше об’єктів громадської інфраструктури, більшість лікарень і держустанов;
– відкрито перші в Україні Центри цифрової безбар’єрності в Лановецькій та Хоростківській громадах, щоб доступ до інформації мали всі жителі, незалежно від віку, стану здоров’я чи відстані від обласного центру;
– у школах Тернопільщини 923 інклюзивні класи, у яких навчаються 1153 учні з особливими освітніми потребами;
– в області запрацював перший в Україні імерсивний мультифункціональний хаб для підвищення розвитку цифрової освіти та комунікації і соціалізації різних верств населення;
– забезпеченість підручниками та посібниками для осіб з особливими освітніми потребами – 75%. З них:
- шрифтом Браеля – 100%;
- для дітей зі зниженим зором – 100%;
- для дітей зі зниженим слухом – 60%;
- для дітей з інтелектуальними порушеннями – 65%.
– Тернопільщина бере активну участь у Всеукраїнській програмі ментального здоров’я.