У Ягільниці погасили унікальну марку, присвячену Володимирі Бандері
Спецпогашення унікальної поштової марки та презентація значка, приурочених до 111-ї річниці від дня народження в’язня радянських концтаборів, жертви сталінського терору, молодшої сестри Степана Бандери Володимири, відбулися в Ягільниці, що на Чортківщині.
Здійснили їх керуючий справами виконавчого апарату Тернопільської обласної ради Олег Сиротюк, начальник відділення поштового зв'язку Чортків-1 Галина Петрочко, завідувачка Ягільницького народного музею історії села Ірина Шмайдей, декан Улашківського деканату Бучацької єпархії УГКЦ, парох парафії Вознесіння Ісуса Христа села Ягільниця о. Олег Ольховецький, депутат Чортківської міської ради, волонтер Іван Калакайло.
«Цією маркою вшановуємо пам’ять Володимири Бандери-Давидюк, яка пережила допити, тортури, розлуку з дітьми, 10 років заслання, але не скорилася, не зреклася ні рідного брата Степана, ні України. Вистояла, вижила, дочекалася побачити незалежність своєї держави та до останнього подиху максимально долучалася до її розбудови, – акцентував Олег Сиротюк. – Володимира, її чоловік, батьки, брати й сестри – символ і приклад отієї родинної боротьби українців за своє на своїй, українській, землі. Боротьби не сотень тисяч, а цілої нації. Бо коли воїн бере до рук зброю, то його сім’я робить усе, щоб допомогти йому в цій священній битві з одвічним ворогом. Українці сьогодні всьому світу демонструють приклад родинної боротьби за свою країну».
Ягільницю для спецпогашення обрали не випадково. Із 1912-го по 1927-ий парохом у ній був чоловік рідної сестри Мирослави Бандери о. Володимир Антонович.
У парафіяльному будинку, де від травня по жовтень 1919-го мешкала Мирослава Бандера з дітьми, а від 1922-го впродовж п’яти років – Володимира Бандера, нині діє катехитична школа. У приміщенні школи, до якої колись ходила молодша сестра лідера ОУН, облаштований Ягільницький народний музей історії села.
Нагадаємо, що 2024-ий на Тернопільщині, згідно з рішенням сесії обласної ради, оголошений Роком родини Степана Бандери. У його рамках запланували презентувати 12 марок, присвячених родині Провідника ОУН.
Марка, приурочена Володимирі Бандері-Давидюк, – третя зі серії. На ній – зображення молодшої сестри Степана Бандери на фоні червоно-чорного стяга.
На конверті – колаж зі світлин з архіву родини Бандер. На одній з них – Володимира після повернення з таборів у 1956-му з донькою Мирославою Гук, затям та внуками Віктором і Галею.
На зворотньому боці конверта – коротка біографія Володимири Бандери та пам’ятник Степану Бандері, встановлений у Чорткові в 2013-му.
В оформленні конверта також використано екслібрис залуженого художника України Ярослава Стецька.
Спецпогашення марки та конверта відбулося спеціальним календарним штемпелем відділення поштового зв’язку села Ягільниця. В історії села така подія відбулася вперше.