Місцеві цільові програми: відповіді на поширені запитання громад
Місцеві цільові програми є невід'ємною складовою бюджетного процесу для органів місцевого самоврядування. Це інструмент, який дозволяє визначити конкретні завдання та заходи для ефективного управління фінансами в усіх сферах життєдіяльності громади.
Експерти Програми USAID DOBRE провели вебінар, що охоплює широкий спектр питань, пов’язаних із цільовими програмами: чинне законодавство щодо їх розроблення; види програм; особливості здійснення видатків у період дії воєнного стану для врахування під час розроблення заходів програм та багато інших.
Основні запитання експерти розкрили у роз’ясненні:
- Чи обов’язково під кожний КФК розробляти місцеву програму?
- Чи однакові вимоги (розроблення, виконання, звітування) щодо місцевих цільових програм в залежності від кількості населення громади (наприклад: до 10 тис. населення одні вимоги, від 10 тис. і вище – інші)?
- Які особливості здійснення видатків в період дії воєнного стану для врахування під час розроблення заходів місцевих програм?
- Чи потрібно розробляти та затверджувати Порядок розроблення місцевих цільових програм?
- Чи потрібно проводити стратегічну екологічну оцінку місцевих цільових програм? Який порядок?
- Як визначити показники результативності місцевої цільової програми?
- На який відділ у структурі органів місцевого самоврядування рекомендовано покладати обов'язок з контролю за правильністю складання цільових програм, здійснювати моніторинг діючих програм, звітування про виконання заходів програм?
- Чи обов'язково місцева цільова програма має розглядатись на виконкомі?
- Що таке місцева цільова програма? Алгоритм дій при розроблені цільових програм?
Детальніше - за посиланням на порталі "Децентралізація".