«Борщівська народна вишивка: зв'язок поколінь»: у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулася науково-краєзнавча конференція
19 березня у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулася науково-краєзнавча конференція з міжнародною участю «Борщівська народна вишивка: зв'язок поколінь».
Провідні науковці, митці, та діячі культури виступили з доповідями, що підтверджують унікальність борщівської вишивки, яка є справжнім надбанням нашого народу, і заслуговує на належну увагу та шанування.
Привітав учасників конференції депутат Тернопільської обласної ради, директор Тернопільського обласного методичного центру народної творчості, заслужений артист України Володимир Вермінський.
«Борщівська народна вишивка – це елемент нематеріальної культурної спадщини України, яка прославила Борщівщину далеко за її межами. Найвідомішою є чорна борщівська вишиванка, яка вражає кольорами і давніми техніками виконання, адже навіть кожен рукав сорочки мав свою специфіку розташування. Унікальність таких сорочок ще й в тому, що практично неможливо знайти дві однакові. Кожна жінка вкладала у вишивання свої власні думки, ідеї, побажання, аби такий виріб служив оберегом, – зазначив Володимир Вермінський. – Вишиванка – наша національна святиня, яка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв'язок поколінь. Ми ж маємо робити все можливе, аби зберегти той скарб і передати його нащадкам».
Борщівська вишивка пошанована на досить високому рівні в нашій області, в цілій Україні та й за межами нашої держави. Важливе завдання на сьогодні – аби вона стала об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО.
Під час заходу присутні мали змогу насолодитися літературними композиціями, тематичними виставками, відеопрезентаціями, представленням авторських книжок, присвячених вишивці, дефіле в ґорсиках та сучасних вишиванках.
Поціновувачів автентичності ознайомилися з колекціями борщівської народної вишивки з фондових збірок Тернопільського обласного краєзнавчого музею, Борщівського обласного комунального краєзнавчого музею, приватної колекції Віри Матковської та етногалереї «Спадок» родини Демкур.
Майстрині народних художніх промислів провели майстер-класи з різних технік борщівської вишивки: «колодочки» (Надія Мороз); «верхоплут» (Олександра Ситник); «ретязь» (Тетяна Сеник); «низинка» (Ірина Сампара).