У Тернопільському обласному центрі охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини вивчають історію повстанського руху на Шумщині
Нещодавно архів та артефакти підпілля ОУН, УПА, віднайдені в 2011 р. в криївках церкви у с. Кордишів на Шумщині Тернопільської області, передали на зберігання до Шумського краєзнавчого музею.
Усі ці матеріали попередньо були ретельно опрацьовані і описані у книзі «Бандерівська скриня. Архів УПА з криївки в Кордишеві на Шумщині», яку упорядкували краєзнавець Анатолій Лукащук, Григорій Шергей, директор Тернопільського обласного художнього музею та Марина Ягодинська, директор Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам'яток культурної спадщини.
Працівники Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини долучилися до нових досліджень повстанських криївок в церкві у 2019 р., що було відображено у другому виданні книги в окремому розділі.
«Нам приємно, що наш Центр організував друк цього видання у двох редакціях (2017 р., 2019 р. – доповнена), а також книги, написаної на матеріалах повстанського архіву – «Жіноча справа: незабуті історії учасниць підпілля ОУН станиці села Кордишів на Шумщині» (автори – Дацюк Г., Лукащук А., 2021 р.)», – розповідають у Центрі.
Ознайомитись із двома книгами про історію повстанського руху на Шумщині, віднайдення криївок, знахідок, архіву повстанців, детальним описом матеріалів можна:
- у бібліотеках області;
- безкоштовно завантажити їх на ресурсі Тернопільської обласної наукової бібліотеки (розділ «Електронна бібліотека краєзнавчих видань» (http://surl.li/rzfkx) / ввести у ключових словах назву книги / завантажити натиснувши гіперпосилання, яке розміщене після анотації до книги;
- безкоштовно завантажити на сторінці Центру памʼяток у соцмережі «Academia. edu» (посилання: http://surl.li/ovjli );
- придбати в Центрі памʼяток.