Відбулося перше засідання наглядової ради Мельнице-Подільського психоневрологічного будинку-інтернату
Перше, організаційне, засідання наглядової ради Мельнице-Подільського психоневрологічного будинку-інтернату, що на Чортківщині, відбулося 27 березня. Під час нього обговорили напрями й перспективи діяльності ради, а також обрали керівний склад.
Головою наглядової ради Мельнице-Подільського психоневрологічного будинку-інтернату обрали депутата обласної ради Ольгу Соколишин. Заступником – начальника управління соціальної роботи, сімейної та гендерної політики, протидії торгівлі людьми департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної військової адміністрації Володимира Росоловського. Секретарем – заступника начальника управління-начальника відділу організації надання соціальних послуг управління соціальної роботи, сімейної та гендерної політики, протидії торгівлі людьми департаменту соціального захисту населення ТОВА Уляну Ярощук.
У рамках засідання наглядової ради керівник Мельнице-Подільського психоневрологічного будинку-інтернату Галина Ціпивник поінформувала про роботу закладу.
Нагадаємо, що наглядову раду Мельнице-Подільського психоневрологічного будинку-інтернату створено відповідно до рішення обласної ради від 8 лютого 2024 року №919. До її складу увійшли депутати обласної ради Наталя Турецька, Ольга Соколишин, Роман Мороз, Петро Буринюк, Віктор Теврдохліб, Денис Милий.
ДОВІДКА.
Мельнице-Подільський психоневрологічний будинок-інтернат є стаціонарним інтернатним закладом для соціального захисту, що утворюється для тимчасового або постійного проживання/перебування осіб із стійкими інтелектуальними та/або психічними порушеннями, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів і яким, згідно з висновком лікарської комісії за участю лікаря-психіатра, не протипоказане перебування в будинку-інтернаті.
Основним завданням будинку-інтернату є:
- забезпечення прав та інтересів підопічних, створення належних умов для проживання/перебування, соціально-побутового обслуговування, денної зайнятості (заняття творчістю, дозвілля, навчання, добровільна праця тощо) та надання медичної допомоги підопічним;
- надання соціальних послуг підопічним (стаціонарний догляд, соціальна реабілітація, представництво інтересів);
- проведення комплексу реабілітаційних заходів відповідно до індивідуального плану реабілітації, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Підопічним гарантується в будинку-інтернаті:
- надання медичної допомоги, у тому числі екстреної, за наявності медичних показань, консультації, стаціонарне лікування на базі закладів охорони здоров’я відповідно до чинного законодавства України;
- створення умов для участі в культурно-масових заходах та комплексі реабілітаційних заходів;
- забезпечення денної зайнятості (заняття творчістю, дозвілля, навчання, добровільна праця тощо) з урахуванням стану здоров’я та бажання підопічних;
- захист прав та підтримка, інформування щодо прав підопічних, представництва їх інтересів.