Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

09.04.2024

У Тернопільському обласному художньому музеї діє виставка писанок та сакрального мистецтва

У Тернопільському обласному художньому музеї діє виставка писанок та сакрального мистецтва з фондів музею. Серед експонатів – ікони 18-20 століття невідомих авторів із зображенням Розп’яття, Богородиці, Воскресіння та Вознесіння Ісуса.
 
Ікони відрізняються як технікою виконання: олія, темпера, акрил, так і матеріалом основи: дерево, полотно, метал, скло. Цікавою є ікона «Ісус Христос. Пресвята Євхаристія» виконана на металі, де зображений Ісус з атрибутами Святого Причастя. Привертає увагу «Плащаниця» поч. 20 ст., на тканині невідомого українського художника. Окрасою експозиції є твори Юліана Панькевича, де Ісус та Богородиця одягнені у вишиванки.
 
На огляд глядачів також виставленні твори сучасних майстрів пензля: Юрія Чумака «У Великодню ніч», Володимира Шерстія «Зарваницька Богородиця» та «Писанкарка» Михайла Голютяка. Вперше для експонування представлено скульптуру «Серце Ісуса» невідомого автора поч. 20 ст. нещодавно відреставровану Ігорем Дудою.
 
На території України здавна була традиція розписувати та фарбувати яйця до Великодня, так створювались писанки, крашанки, дряпанки, мальованки. Писанки відрізнялись в окремих регіонах кольоровою гамою, орнаментацією, назвами візерунків, технікою виконання. Писанка – яйце декороване традиційними символами, які пишуться за допомогою воску і барвників. Дослідники заявляють, що українська писанка має понад 100 символічних малюнків. Основні: сонце – символ єдності, хрест – символ вогню, душі, зоря – символ любові. Кольори також мають значення. Білий символізує чистоту, зелений – колір багатства рослинного світу, червоний – любов, відродження.
 
Ознайомитись з орнаментальними відмінностями писанок різних регіонів України зможете, оглянувши виставку, де представлені понад 80 експонатів. Авторами є знані в Україні писанкарі – Юрій та Леся Цікали.
 
Для українців Великдень – це не тільки різнокольорові писанки і смачна паска. Це особливе свято, коли слідують традиціям і вірять у диво. Тому з 23 по 25 квітня у музеї будуть проводитись майстер-класи по створенню писанок для дітей та дорослих.
 
Запрошуємо тернополян та гостей міста відвідати художній музей та створити собі весняний, великодній настрій.