Ігор Сопель привітав з 80-річчям голову товариства політв’язнів Тернопільщини Дем’яна Чернеця
Відомий громадсько-політичний діяч, політв’язень, борець за незалежність України, голова відокремленого підрозділу громадської організації «Всеукраїнське товариство політичних в’язнів і репресованих» у Тернопільській області Дем’ян Чернець 6 квітня відзначив своє 80-річчя.
З цієї нагоди ювіляра привітав заступник голови Тернопільської обласної ради Ігор Сопель: «Від депутатського корпусу Тернопільської обласної ради та від себе особисто вітаю Вас із ювілеєм, шановний Дем’яне Івановичу. Дякую за невтомну працю та силу духу. Ви є прикладом патріотизму для сучасної молоді й українських захисників і захисниць. Попри тернистий життєвий шлях, репресії і заслання, Ви не полишили боротьби за волю України. В цей день бажаю Вам здоров’я, довголіття та Перемоги».
Ігор Сопель відзначив Дем’яна Чернеця Почесною грамотою Тернопільської обласної ради.
Довідково.
Дем’ян Іванович Чернець – інженер, громадсько-політичний діяч, політв’язень, голова відокремленого підрозділу громадської організації «Всеукраїнське товариство політичних в’язнів і репресованих» у Тернопільській області. Народився 6 квітня 1944 року в с. Деренівка, що на Теребовлянщині.
Після арешту батька Чернеця Івана Григоровича, 8 серпня 1949 року, і засудження його військовим трибуналом військ МВС Тернопільської області його разом з усією сім’єю виселили на спецпоселення у Великий Луг Пермської (Молотівської) області.
Після реабілітації батьків сім’я повернулася в Україну.
Навчався в Теребовлянській школі та Львівському політехнічному інституті. Здобув фах інженера-будівельника.
Від 1991 року – член Народного Руху України. У 1992 році створив та очолив осередок Товариства політичних в’язнів і репресованих при НВО «Ватра».
Нагороджений медалями «20 років незалежності України», «Учасник Євромайдану», орденами «За заслуги III ступеня», «Єдність та Воля».
Брав участь у зйомках повнометражного фільму Тараса Ткаченка «Шлях до світанку. Монологи» та документальної стрічки режисерки Марії Яремчук «Літопис Тернополя очима тернополян».