Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

15.04.2024

«Один із когорти Нобеліани»: у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці діє виставка до 180-річчя Анатоля Франса

Анатоль Франс — один з найбільш оригінальних письменників кінця ХІХ –початку ХХ століття, ні на кого не схожий, вражаюче самобутній і тим особливо привабливий. 16 квітня минає 180 років з дня його народження. З цієї нагоди у відділі міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки розгорнуто книжкову виставку «Один із когорти Нобеліани», яка функціонуватиме з 15 по 20 квітня 2024 року.

Анатоль Франс мав вражаючі енциклопедичні знання з античної філософії, культури, історії, археології, мистецтвознавства, релігії, цікавився життям окремих людей та людства в цілому. Франс заглиблювався в історію різних часів і народів, створював захопливі філософські притчі, використовуючи епізоди з часів раннього християнства, середньовіччя та Відродження.

При всій своїй митецькій неповторності Анатоль Франс мав спільні риси зі своїми сучасниками, такими, як Ромен Роллан, Бернард Шоу, Томас Манн, Бертольд Брехт. Він був іронічним мислителем, схильним до критичного і сатиричного зображення суспільства, хиб, вад і слабостей окремих людей, піддаючи їх відвертій, хоча і співчутливо-насмішкуватій критиці.

Ще з дитинства Анатоль Тібо ( справжнє прізвище письменника) зростав у атмосфері шани та любові до літератури, прислухався до високо інтелектуальних розмов у книжковій крамниці батька.

Пов’язавши своє життя з літературною діяльністю, працював літератором-поденником, рецензував, складав бібліографічні довідники, тощо.

Власну творчість розпочинає з написання поезії. Перший прозовий твір — повість «Йокаста» виходить у 1878 році, згодом повість – «Таїс». Франс пробував себе і в малій прозі, створивши низку оповідань. Проте, справжнє визнання письменник отримав за свої найвідоміші романи, що належать до зрілого періоду його творчості – «Острів пінгвінів», «Боги жадають» та «Повстання ангелів».

Його романи можна віднести до так званої філософської  інтелектуальної прози.

У 1921 році Анатолю Франсу було присуджено Нобелівську премію в галузі літератури.