Володимир Болєщук взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції
У середу, 17 квітня, у Кременецькій обласній гуманітарно-педагогічній академії імені Тараса Шевченка розпочала роботу І Міжнародна науково-практична конференція «ALTITUDO MUNDI SPIRITUALIS. Духовність у сучасному світі: просвітницько-культурологічний підхід». Участь у конференції беруть науковці, науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, докторанти, аспіранти, магістранти, студенти, представники духовенства, вчителі закладів загальної середньої освіти, працівники закладів позашкільної мистецької освіти.
З вітальним словом до учасників заходу звернувся перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук, який наголосив на тому, що проведення такої конференції спрямує присутніх до багатопланової наукової дискусії з проблем духовної культури в реаліях сьогодення.
«Саме в цих історичних стінах протягом багатьох століть формувалася та плекалася наукова думка, виховувалися та виходили в світ науковці, теологи, педагоги. Не випадково, що тема сьогоднішньої конференції присвячена питанням духовності, яка так близька нашому краю з багатою духовною історією та традиціями. На сучасному етапі однією з актуальних проблем української педагогіки і культури є шляхи збереження мистецтва та передача його цінностей майбутнім поколінням українців, – зазначив Володимир Болєщук. – Адже духовний розвиток особистості є визначальним і пріоритетним у ставленні людини до себе, до інших, до мистецтва, до природи і суспільства. Не менш значимо, що ваші наукові розвідки охоплюватимуть і зв’язки з християнським віровченням та роллю духовенства. Особливо актуальним це стає у сьогоднішніх реаліях повномасштабного вторгнення в Україну, коли наші воїни борються за збереження української культури та самоідентичності».
Напрями роботи конференції:
1. Сакральна музика в культурній синергії Сходу і Заходу.
2. Педагогічна освіта як засіб комунікації з духовно-мистецьким простором.
3. Трансдисциплінарний дискурс в контексті духовного мистецтва.
4. Образотворче мистецтво як механізм трансляції сенсів християнського віровчення.
5. Духовенство і його роль у розвитку сакрального мистецтва: збереження традицій у сучасному вимірі.