Триває відбір учасників на отримання національної премії за внесок у розвиток підприємництва
До 30 червня триватиме відбір учасників на отримання національної премії за внесок у розвиток підприємництва — Ukrainian Enterprise Promotion Awards (UEPA). Відзнака UEPA — це український національний етап відбору кандидатів на участь у європейській премії European Enterprise Promotion Awards (EEPA). Премією UEPA будуть нагороджені ініціативи, що сприяють розвитку українського малого та середнього підприємництва на національному, регіональному та місцевому рівнях.
Про відбір на UEPA/EEPA
Обрання претендентів на EEPA проходитиме у два етапи: спочатку учасники змагаються на національному рівні. З-поміж переможців національного відбору організацій кожна країна обирає двох учасників для репрезентації у європейському конкурсі.
Заявки на участь в UEPA оцінюватимуться українським журі за уніфікованими європейськими критеріями, що використовуються при оцінюванні ЕЕРА.
Серед критеріїв відбору:
- оригінальність та реалістичність;
- вплив на місцеву економіку;
- покращення відносин з місцевими зацікавленими сторонами;
- можливість масштабування проєкту в інші європейські країни.
У межах UEPA кандидатів будуть обирати у номінаціях:
- сприяння підприємницькому духу: визнання ініціатив, які сприяють формуванню підприємницького мислення, особливо серед молоді та жінок;
- інвестування в підприємницькі навички: визнання ініціатив, спрямованих на підвищення підприємницької, управлінської та професійної майстерності;
- підтримка цифрових технологій підприємств, дозволяючи їм розвивати і використовувати цифрові технології, продукти і інші послуги;
- покращення бізнес-середовища та підтримка інтернаціоналізації бізнесу: визнання інноваційної політики та ініціативи на націонпльному, регіональному або місцевому рівнях, які роблять Європу найпривабливішим місцем для початку бізнесу, на користь МСП;
- підтримка сталої трансформації: визнання ініціатив, які сприяють сталому перетворенню та підтримують екологічні аспекти, такі як циркулярна економіка, кліматична нейтральність, чиста енергія, збереження ресурсів або . біорізноманіття;
- відповідальне та інклюзивне підприємництво: визнання ініціатив, що сприяють корпоративній соціальній відповідальності серед МСП та підприємництва серед малозабезпечених груп, таких як безробітні, легальні мігранти, інваліди або люди з етнічних меншин.
Також на національному конкурсі буде вручено гран-прі за найбільш креативну підприємницьку ініціативу, що надихає. При цьому отримання гран-прі не дозволяє конкурувати за участь у європейській частині конкурсу.
Для кого?
Подати заявку на участь в UEPA можуть національні організації, регіони, громади, міста, ініціативи державно-приватного партнерства, освітні програми та бізнес-організації (мікро-, малі та середні підприємства можуть подаватися лише до категорії «Відповідальне та інклюзивне підприємництво»).
Як взяти участь?
Для участі у національному відборі потрібно заповнити аплікаційну форму. Дедлайн подання заявок — 30 червня 2024 року.
Дізнатися деталі Національної премії UEPA та подати заявку можна за посиланням.
Довідково:
Національна премія Ukrainian Enterprise Promotion Awards 2024 ініційована Міністерством економіки України, Міністерством цифрової трансформації України та Офісом з розвитку підприємництва та експорту у межах проєкту EU4Business: SME Policies and Institutions Support (SMEPIS), що реалізується Ecorys у консорціумі з GIZ, BRDO та Civitta за фінансової підтримки Європейського Союзу.Міністерство економіки України є національним координатором європейської ініціативи «European Enterprise Promotion Awards», метою якої є сприяння розвитку та підтримці малого та середнього підприємництва на національному, регіональному та місцевому рівнях. У конкурсі ЕЕРА можуть брати участь представники з усіх країн Європейського Союзу, зокрема України.
У 2022 році одним з переможців ЕЕРА став Український національний проєкт Дія.Бізнес.
У 2023 році Міністерство економіки України обʼєднало ЕЕРА з Ukrainian Enterprise Promotion Awards (далі – UEPA). До українських ініціатив, які отримали призові місця в минулому році належали: проєкт щодо поширення культури доброчесності та стандартів комплаєнсу серед українських МСП (Всеукраїнська Мережа Доброчесності та Комплаєнсу (UNIC)), Український бізнес-форум LadyFest (Українська платформа «Жінки в бізнесі»).