Реформа профільної середньої освіти: у Києві відбулося обговорення законодавчих змін
Сьогодні, 24 травня, у Києві, на комунікаційному майданчику Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України відбулося обговорення законодавчих змін, необхідних для втілення реформи профільної середньої освіти. Участь у заході взяли голова постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту Володимир Мисик та начальник відділу міжнародного співробітництва і промоції області Руслан Кулик.
Організаторами заходу виступили Міністерство освіти та науки України, Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України за сприяння та підтримки Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».
За інформацією Міністерства освіти та науки України, з 2025 року передбачається пілотування, а з 2027 року – запровадження трирічної профільної середньої освіти (10-12класи), яка спрямована на оновлення освітнього процесу, створення умов для самореалізації та готовності до ринку праці майбутнього. Одним з ключових завдань реформи є формування спроможної мережі закладів освіти, побудови нової освітньої інфраструктури, яка дозволить забезпечити високу якість освіти, що безпосередньо є компетенцією органів місцевого самоврядування.
Сучасний стан освіти призводить до нерівності між сільськими й міськими школами за якістю та доступністю освіти. Тому постає необхідність шукати спільні шляхи і можливості для реформування профільної середньої освіти та обговорити зміни до законодавства, які сприятимуть реалізації цієї реформи.
Під час заходу присутні обговорили наступні теми:
- впровадження профільної середньої освіти академічного спрямування;
- впровадження профільної середньої освіти професійного спрямування;
- розроблення Стратегії реформи профільної середньої освіти;
- моделювання мережі закладів профільної середньої освіти;
- пропозиції законодавчих змін, які забезпечать ефективність реалізації завдань реформи профільної середньої освіти;
- обговорення пропозицій змін до НПА.