Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

29.05.2024

Тернопільський обласний краєзнавчий музей запрошує на виставку авторських ляльок 

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка авторських ляльок  «Лялькоміфи» мистецького гурту «ЛЕЛЯ» з м. Кременець. 
 
З історії створення гурту лялькарок… Ідея зародилася ще у 2020 році, поштовхом став фестиваль «Лялькове диво», який відбувся у Кременці. У наступні роки активно обговорювався цей задум, але війна змусила майстринь відкласти реалізацію даного проєкту. І тільки у 2023 році, а саме 21 березня у Міжнародній день лялькарів, відбулася презентація гурту лялькарок «ЛЕЛЯ» втіленим першим проєктом «Боже, як болить…».
 
У складі гурту об’єдналися майстрині лялькарства – Олена Локатир, Лілія Фурсик, Марія Швед, Любов Захарків, Людмила Блищак та Лідія Лапка.
 
Мета мистецького гурту – щороку в день лялькаря презентувати новий проєкт авторських тематичних ляльок.
 
У першому проєкті – «Боже, як болить…» – лялькарки представили роботи, які розкривають тему болючих наслідків, що несе українському народові розпочата росією війна. Творча натура кожної авторки по-своєму відчуває біль війни, тому всі свої емоції передають через виготовлену ляльку.
 
На відкритті виставки, директор музею Ярема Шатарський привітав учасників гурту та згадав дітей України, які живуть у непростиих умовах війни. Він підкреслив важливісь культурних заходів як засобу підтримки та єднання у ці складні часи, і висловив надію, що мистецтво допоможе дітям знайти сили і натхнення для майбутнього.
 
Цьогорічна тема виставкового проєкту – «Лялькоміфи». «У цьому проєкті лялька представлена таємнича і загадкова, як темна ніч та ясне небо. Це про давні міфи та легенди, що жили серед наших предків. Це персонажі чарівних істот українських міфів очима лялькарок. Це спадок, що отримають наші нащадки, це спадок, що отримали ми від своїх предків», – розповіла ідейна засновниця гурту майстриня лялькарства Олена Локатир.
 
Виставка діятиме по 30.06.2024 року.