У Чорткові відкрили будинок для внутрішньо переміщених осіб
Колишній гуртожиток Чортківської гімназії №3 ім. Р. Ільяшенка перепланували і облаштували під смарт-квартири для нових мешканців Чорткова, які були змушені покинути свої домівки через війну. Відтепер там соціально-житловий комплекс «Чортків єднає» для людей, які через бойові дії втратили все і починають нове життя у громаді.
Проєкт реалізовано за підтримки міжнародних партнерів в рамках програми «Підтримка ЄС для нагальних потреб розміщення ВПО в Україні», що фінансується Європейським Союзом і реалізується під управлінням НЕФКО. У приміщеннях створено всі необхідні умови для того, щоб люди могли почуватися комфортно та безпечно. Згідно з проектом зроблено:
- повну термомодернізацію будівлі та підвалу;
- новий дах;
- замінено всі вікна та двері;
- захисне укриття;
- нову систему опалення, котельню, твердопаливні котли, ІТП;
- внутрішні ремонти із меблями;
- придбано побутову техніку та сантехніку у кожну квартиру;
- дитячий простір;
- пристосовані смарт-квартири для людей з інвалідністю;
- місце коворкінгу в будівлі та літній варіант;
- благоустрій території, дитячий майданчик.
Під час відкриття комплексу був присутній перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук, депутати обласної ради Любомир Білик та Василь Вислоцький.
«Десять років вiйни, третій рік повномасштабного вторгнення і весь цей час Тернопільщина є і залишається надійним тилом для ЗСУ та прихистком для тих, хто залишився без даху над головою. Кожна наша громада, місто, село, комунальна установа прийняли велику кількість людей, яким потрібна була допомога, співчуття, тепло та захист, – сказав Володимир Болєщук. – Даний проєкт – це приклад державницької, господарської позиції, це проєкт допомоги і підтримки для тих людей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Вдячний керівництву Чортківської громади за невтомну роботу та допомогу людям, які цього потребують. Велика дяка міжнародним партнерам за ту підтримку, яку надають українським сімʼям».
Також у будівлі відкрили Центр соціального обслуговування, де створили чотири робочі місця для внутрішньо переміщених осіб, що проживатимуть у соціально-житловому комплексі. Вони офіційно працюватимуть у перукарському салоні, ательє з ремонту одягу та взуття.