Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

08.08.2024

«Буковинський Кобзар»: сьогодні виповнюється 190 років з дня народження Юрія Федьковича

«Буковинський Кобзар» — так назвав Юрія Федьковича Іван Франко за численні заслуги на літературній і громадській нивах. Сьогодні, 8 серпня, відзначаємо190-річчя з дня його народження.
 
В Україні гідно пошанували цього видатного мистця — поета, прозаїка, драматурга, фольклориста, публіциста, редактора, борця за створення української національної школи з рідною мовою навчання, почесного члена Наукового товариства ім. Т. Шевченка, що народився на Чернівеччині. Пам’ятники Федьковичу є у Вижниці, Чернівцях, рідному Путилі (колись – Сторожинець). Його іменем названо вулиці в Києві, Львові, Тернополі, Коломиї, Надвірній, Дрогобичі, Ужгороді, Чернівцях, Ковелі, Запоріжжі, Рівному, Кривому Розі та ін.
 
У Чернівцях з 1945 року працює Літературно-меморіальний музей письменника (у 2004 році його перенесли в будинок, де колись він жив).
 
Музей-садиба письменника є у Путилі. Оригінальна родова садиба шляхтичів Федьковичів не збереглася — вона згоріла. Однак у 1974 році була відновлена відповідно до збережених фотографій та за творами автора, але вже без господарських споруд.
 
Чернівецький національний університет та Вижницький опорний ліцей носять ім’я відомого письменника.
 
Найвищою нагородою Чернівецької міської ради в галузі освіти є премія ім. Юрія Федьковича.
 
«Я наш нарід цілим серцем люблю, і душа моя віщує, що його велика доля жде...», — сказав колись знаменитий буковинець.
 
«Віримо йому — наша доля обов’язково буде великою і щасливою, бо Україна мала і має гідних синів і дочок, які жертвують свої таланти і навіть життя на благо свого народу», — висловлюють сподівання у Тернопільській обласній бібліотеці для дітей.
 
Про видатного українця можна дізнатися більше за посиланнями:
 
http://pmu.in.ua/nogroup/jurij-fedkovich/ (Фонди Педагогічного музею України. До 190-річчя письменника. Є відео);
 
https://odb.te.ua/fedkovych-yurij/ (Письменники-ювіляри).