Володимир Болєщук з робочим візитом відвідав Тернопільський обласний центр комплексної реабілітації
Тернопільський обласний центр комплексної реабілітації – це реабілітаційна установа, цільовим призначенням якої є здійснення комплексних заходів, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку:
- осіб з інвалідністю, які досягли повноліття;
- дітей з інвалідністю;
- дітей віком до двох років (включно), які належать до групи розвитку щодо отримання інвалідності;
- ветеранів російсько-української війни та членів їхніх сімей;
- дітей та підлітків з девіантною та деліквентною поведінкою.
В рамках робочого візиту перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук спільно з депутатами, головою комісії з питань соціального захисту населення та учасників АТО/ООС і членів їх сімей Наталією Марків та секретарем комісії Олегом Любінським ознайомились з роботою центру та заслухали звіт про діяльність установи від керівника Наталії Турецької. Директор центру також детально розповіла про методики реабілітації дітей з інвалідністю.
Фахівці Центру роблять все для засвоєння знань, умінь, навичок, досягнення і збереження максимальної незалежності, фізичних, розумових, соціальних, професійних здібностей підопічних, з метою максимальної реалізації їхнього особистого потенціалу.
Основне завдання Тернопільського обласного центру комплексної реабілітації є створення умов для зменшення та подолання фізичних, психічних, інтелектуальних і сенсорних порушень людей з особливими потребами. Зокрема, коригування порушень розвитку, а головне – формування й вдосконалення необхідних соціальних й побутових навичок.
Уся діяльність Центру та його робочий процес спрямовані на розвиток особистості кожної дитини й людини з інвалідністю, а основним орієнтиром є її потреби, інтереси та пріоритети.
Напрямки роботи Центру:
- Психолого-педагогічна реабілітація/абілітація;
- Рання реабілітація/абалітація;
- Професійна і трудова реабілітація;
- Соціальна та побутова реабілітація/абілітація;
- Фізична реабілітація;
- Медична реабілітація та спостереження;
- Тренінг самостійного проживання;
- Зоотерапія;
- Робота з батьками (Батьківський клуб).
Окремою корисною відзнакою є проведення у Центрі заходів з професійної орієнтації, опанування людьми з особливими потребами трудових навичок, зокрема, й у майстернях, на основі яких визначають їхні можливості щодо професійного навчання у відповідних закладах і центрах професійної реабілітації.
На базі Центру відбуваються навчальні семінари для спеціалістів, батьків, волонтерів щодо організації роботи з дітьми та молоддю з інвалідністю.
Центр бере участь у ряді міжнародних проєктах з навчання та обміну досвіду між спеціалістами.