Володимир Мисик взяв участь у нараді щодо початку нового навчального року у Тернопільській області
У Тернопільській обласній військовій адміністрації відбулася нарада щодо початку нового навчального року, участь у якій взяв голова постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту Володимир Мисик.
Під час наради обговорили питання створення безпечного освітнього середовища у закладах освіти області.
Керівниця департаменту освіти і науки ОВА Ольга Хома зазначила, що на сьогодні практично всі школи нашої області (99%) мають укриття. Лише у трьох закладах вони відсутні.
Обговорили також впровадження нового навчального предмета «Захист України», спрямованого як на формування патріотичної свідомості та системи цінностей, так і на розвиток практичних навичок для збереження життя. Його особливість сьогодні – єдиний зміст для всіх учнів і учениць, незалежно від статі, що забезпечує рівні можливості в набутті важливих навичок. Оновлений предмет викладатимуть у 38-ми осередках області, в кожному з яких зможе навчатися від 80 учнів старших класів.
Наразі на Тернопільщині є три навчених тренери, котрі підвищуватимуть кваліфікацію вчителів предмету «Захист України». Також розглядаються варіанти залучення до навчання військових, які зможуть на практиці показувати роботу БПЛА та поводження зі зброєю.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 1112 «Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні», діти, які були переміщені внаслідок російської агресії, з 1 вересня 2025 року будуть навчатись очно у школах за місцем свого фактичного перебування. Проте вимушено переміщені діти можуть упродовж 2024/2025 навчального року вчитись у своїх дистанційних класах, навіть якщо за місцем їхнього перебування є місця в школах з очним навчанням. Упродовж цього навчального року МОН разом з міжнародними партнерами з розвитку буде проводити адвокаційну кампанію, спрямовану на підвищення частки тих сімей, які розпочнуть навчання в очних школах з 1 вересня 2025 року.
Тож під час зустрічі обговорили також питання залучення внутрішньо переміщених дітей, які зараз проживають на Тернопільщині, до навчального процесу в очній формі.