Володимир Мисик взяв участь у серпневій педагогічній конференції
Голова постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту Володимир Мисик взяв участь у серпневій педагогічній конференції «Освіта Тернопільщини: мріяти, надихати, змінювати!», яка відбулася у Чортківському гуманітарно-педагогічному фаховому коледжі імені Олександра Барвінського.
«Виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції – це формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей, якого узагальнено можна назвати патріотом України, готовим до виконання громадянських і конституційних обов'язків, спадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування активної громадянської позиції, утвердження національної ідентичності на основі духовно-моральних цінностей, – зазначив під час виступу Володимир Мисик. – Тому, в першу чергу, саме заклад освіти має стати для кожної дитини осередком становлення громадянина-патріота, готового самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, сприяти єднанню українського народу та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві».
Освітяни області підбили підсумки минулого року та визначила пріоритети на новий 2024-2025 навчальний рік:
- утвердження національної та громадянської ідентичності здобувачів освіти;
- створення осередків викладання предмета «Захист України»;
- належна організація освітнього процесу для дітей зі статусом внутрішньо переміщених осіб;
- створення сприятливих умов для належного доступу до якісної освіти осіб з особливими освітніми потребами;
- ефективність надання освітніх послуг в закладах професійної освіти;
- забезпечення діяльності закладів освіти області в кризових умовах періоду дії воєнного стану.
Під час конференції обговорили питання необхідність організації належного простору в укриттях на випадок повітряної тривоги; залучення ВПО до навчального процесу у форматі офлайн; функціонування класів безпеки. Наразі їх – 118, а до кінця 2024 року буде створено ще 33.
З 1 вересня 2024 року 464 заклади загальної середньої освіти здійснюватимуть освітній процес очно, 89 – за змішаною формою, ще 3 – за дистанційною.
До 1 жовтня 2024 року буде завершено облаштування укриттів та організовано очну форму освітнього процесу у всіх закладах середньої освіти краю.
79 закладів загальної середньої освіти у 9 територіальних громадах беруть участь у реалізації проєкту «Служба освітньої безпеки». З 1 вересня 2024 року в школах нестимуть службу 27 інспекторів служби освітньої безпеки.
У Тернопільській області також активно впроваджується комплексна програма реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на 2024-2027 роки.