Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

19.09.2024

«Наша дума, наша пісня не вмре, не загине…»: митці Тернопільщини беруть участь у масштабному виставковому проєкті

20 вересня о 16:00 у Львівському палаці мистецтв Lviv Art Palace (вул. Миколи Коперніка, 17) відбудеться презентація масштабного виставкового проєкту, присвяченого памʼяті кобзарів, знищених у 30-ті роки ХХ століття «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине…».
 
В проєкті беруть участь митці з Тернополя – народні художники України Богдан Ткачик та Роман Вільгушинський, художник Михайло Дирбавка. З Теребовлі – заслужений художник України Микола Шевчук та Іван Драган, з Бережан – заслужений художник України Олег Шупляк.
 
На виставці митці представлятимуть своє творче переосмислення теми кобзарства – унікального явища української культури, яке є символом нашої нації. Кобзарі протягом століть зберігали глибинні духовні і виконавські традиції нашого народу, а в 1930-ті роки були знищені сталінським режимом. Ця трагічна подія також відома як страта кобзарів під Харковом.
 
У 1934 році радянським режимом було організовано збір кобзарів, яких запросили на з'їзд Академії Наук до Харкова, а замість цього вивезли у ліс і розстріляли. Декого відправили до таборів. Офіційно цей захід мав на меті зібрати усіх народних музикантів для реєстрації та обговорення їхньої діяльності в нових радянських умовах.
 
«Вишикувавши незрячих кобзарів і їхніх малолітніх поводирів в одну шеренгу загін особливого відділу НКВС УРСР розпочав розстріл… Коли все було закінчено, тіла розстріляних закидали вапном і присипали землею. Музичні інструменти спалили поряд…», – так описав трагічну подію у своїй статті Микола Литвин.
 
Ці дії були спрямовані на знищення носіїв української культурної традиції, які могли б стати символом національного опору!
 
Саме до цієї трагічної дати в історії України Львівський палац мистецтв та Інститут поліграфії та медіатехнологій «Львівської Політехніки» підготували масштабний спільний проєкт – виставку робіт художників з різних областей України.
 
У рамках проєкту відбудеться також показ українського історично-драматичного фільму «Поводир, або Квіти мають очі» режисера і сценариста Олеся Саніна, в основу сюжету якого покладено мандри радянською Україною американського хлопчика і українського сліпого музики-кобзаря напередодні та під час Голодомору. На показ стрічки у Львівському палаці мистецтв запрошено режисера Олеся Саніна.
 
Ця виставка стане нагадуванням про те, що культура і мистецтво є невід'ємною частиною нашої ідентичності!
 
По завершенні експонування у Львові, виставка буде представлена у Тернопільському обласному художньому музеї.