Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

23.09.2024

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує на презентацію книжки

25 вересня о 13:00 в читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться авторська презентація книжки Володимира Шевчука «Живлющість глибинних джерел». Це дослідження присвячене постаті Григорія Радошівського — письменника, журналіста, краєзнавця та засновника музею «Зборівська битва».

Володимир Шевчук – кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Львівського національного університету ім. Івана Франка. Краєзнавець, дослідник у галузях історії науки, наукової біографістики, дійсний член Наукового Товариства імені  Шевченка. Автор понад 60 публікацій у галузях досліджень життєвого шляху маловідомих особистостей української науки та культури, краєзнавчих та науково-популярних статей.

«Ця книжка – пам’ятник другові й пам’ять, на яку Григорій Радошівський заслуговує. Зборівчани можуть тільки подякувати авторові за таке дослідження, адже саме Григорій Якович Баран (літературне ім’я – Радошівський) зробив для збереження історичного спадку Зборівщини більше, ніж будь-хто інший, а обсяг його діяльности у цій царині дорівнює щедрому доробку цілого колективу дослідників та краєзнавців. Музей «Зборівська битва» став ніби вершиною його краєзнавчої невтомности. А може, це лиш верхівка айсберга множинної праці патріота й талановитого волинянина, якому такою рідною стала земля Зборівщини?» – зазначає Леся Білик, член НСПУ.

У презентації візьмуть участь краєзнавці, літератори, журналісти, фахівці тернопільських музею, архіву, бібліотек міста.

Довідка.

Баран Григорій Якович (псевдонім — Радошівський; 1 грудня 1930, с. Радошівка, нині Шумського району (нині Великодедеркальська сільська територіальна громада Кременецького району) Тернопільської області) — український поет, журналіст, гро­мадський діяч. Член НСПУ (1995). Лауреат пре­мія ім. Братів Лепких (2002).

2006 року за вагомий особистий внесок у національне та державне відродження України, самовідданість у боротьбі за утвердження ідеалів свободи і незалежності, активну громадську діяльність отримав Орден «За заслуги» ІІІ ступеня.

У 1949 році, коли навчався в десятому класі в Кременці і заочно на четвертому курсі педучилища, був репресований і майже сім років утримувався в конвойнонаглядацькому режимі сибірських таборів.

Після повернення в Україну закінчив факультет журналістики Львівського університету (1964, нині – Національний університет). Працював завідувачем клубу у селі Тилявка Шумського району, у Великодедеркальській, Борщівській, Зборівській районних газетах. У 1991-1992 роках редагував газету «Дзвін» обласного товариства «Меморіал» ім.Василя Стуса у Тернополі. З 1992 року – директор створеного ним музею «Зборівська битва» у м. Зборів.

Автор збірок поезій: «Квіти на постаментах» (Львів, 1965), «Біль перебитого крила» (1993), «Мальви прийдуть на поклін» (1995), «Підпалені присмерки» (1999), «В гучнім оркестрі завірюх» (2001), «Лебеді прилетіли» (2010).

Також Григорій Баран є автором спогадів «І після смерті не дамо» (2002, Тернопіль), краєзнавчих книжок «Над Стрипою» (1981), «Заліщики» (1988; обидві — Л.), численних публікацій у збірках та періодиці, зокрема в журналі «Тернопіль» нарисів «Смакуючи нові доноси», «Під катовим портретом», «На чужому полі» та ін.

 

Помер 13 травня 2013р.