Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

23.09.2024

«У боротьбі за волю України»: у Музеї національно-визвольної боротьби ОУН і УПА діє виставка

У Музеї національно-визвольної боротьби ОУН і УПА в с. Бишки – філіалі Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини, організовано виставку літератури Петра Франка «У боротьбі за волю України».
 
Франко Петро Михайлович – почесний голова Всеукраїнського Товариства політичних в’язнів і репресованих, дослідник, письменник, редактор, громадський діяч, народився 4 липня 1934 року в селі Глиниці Яворівського району Львівської області. У 1934 році закінчив Львівський технікум громадського харчування, а у 1989 р. – інститут підвищення кваліфікації ТП ЦП НТО.
 
За участь у національно-визвольній боротьбі 1949 року 15-ти річним був ув’язнений і за рішенням Особливої наради при МГБ СРСР засуджений на 5 років концентраційних таборів. Ув’язнення відбував в Мордовських таборах. Реабілітований 1991 року.
 
У лютому 1992 року – співзасновник Львівського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих, яке очолював до 2024 року. Від 1992 року – член Комісії Львівської обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих, а від 1996 року – член Міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій Львівської ОДА. Головний редактор і упорядник фундаментального видання 10-томного збірника нарисів і спогадів учасників національно-визвольної боротьби першої половини ХХ століття – «У боротьбі за волю України». Має понад сто двадцять опублікованих статей.
 
Його література в 2010 році з'явилась на полицях музею. Велика кількість книжок, зокрема 7 томів «У боротьбі за волю України», були передані в Музей національно-визвольної боротьби ОУН і УПА під час святкування 75-річчя УПА в с. Бишки. Багато задумів, мрій і друкованої літератури не завершено, бо 28 травня 2024 р. на 89 році життя Петро Франко помер у м. Львові. Похований на 83 полі Личаківського цвинтаря.