На Тернопільщині відбувся форум «Реформи. Децентралізація. Євроінтеграція»
Відбувся форум громад Тернопільщини «Реформи. Децентралізація. Євроінтеграція». Захід провів профільний Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Участь у заході взяли керівництво Тернопільської обласної ради, ОВА, народні депутати України, голови громад.
Під час форуму обговорювали актуальний стан реформи, законодавчий вектор її подальшого розвитку та виклики, які стоять перед органами місцевого самоврядування.
«Такі засідання – це майданчик для обміну думками, досвідом та обговорення проблемних питань. Реформа децентралізації – одна з наймасштабніших та найуспішніших реформ в державі. Вона суттєво розвинула органи місцевого самоврядування, розширивши їхні повноваження та власний фінансовий ресурс. А це, у свою чергу, дозволило їм набути більшої суб’єктності та автономії. Однак, за 10 років реформи на плечі органів місцевого самоврядування випало багато викликів, особливо під час повномасштабного вторгнення росії в Україну. Органи місцевого самоврядування продемонстрували свою високу здатність оперативно реагувати та протидіяти як безпосереднім викликам війни, так і її наслідкам на низовому рівні – рівні територіальних громад», – сказав Володимир Болєщук.
Перший заступник голови обласної ради наголосив, що важливим завданням є забезпечити фінансову спроможність у громадах.
«Зрозуміло, що в умовах воєнного стану фінанси акумулюють передусім на безпеку та оборону. І навіть попри те, що держава спрямувала "військове ПДФО" до державного бюджету, громади та обласний бюджет по програмах підтримки ЗСУ все ж таки продовжують виділяти кошти на допомогу армії. Однак, слід розуміти, що кожна громада на своїй території має забезпечити базові потреби людей: якісно надавати адміністративні, соціальні, освітні, медичні, культурні та інші послуги. Для цього їм потрібен фінансовий ресурс. Коли настане відбудова і розширене фінансування, ми маємо бути впевнені, що є децентралізовані інституції, які можуть залучити кошти з програм та грамотно і ефективно скористатись ними. Тому, ми звертаємо велику увагу на зміцнення місцевих рад, які мають достатній досвід і знають базові потреби людей», – зазначив Володимир Болєщук.