На Тернопільщині стартував День Поля «Агро Тернопіль»
У середу, 25 вересня, на теренах Тернопільщини розпочався День Поля «АГРО ТЕРНОПІЛЬ». Це майданчик для вивчення аграрних інновацій, обміну досвідом, експертних обговорень та відкриття нових перспектив для сільського господарства Західної України.
Основною метою Дня Поля є демонстрація передових аграрних технологій та підвищення ефективності виробництва. Учасники події мали можливість показати свою сільськогосподарську техніку в роботі, представити інновації та експертні знання, нові рішення для агробізнесу.
Участь у заході взяв перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук та депутати обласної ради Алла Стечишин, Олег Войцишин та Василь Вислоцький, Віктор Мартинюк.
Під час засідання круглого столу на тему «Багатофункціональний розвиток аграрного сектору економіки та сільських територій як складова аграрної політики держави» Володимир Болєщук наголосив на важливості переходу на економіку доданої вартості.
«Успіх багатьох тернопільських громад прямо пропорційний успіху сільськогосподарських підприємств, що працюють на їх території. Вони не тільки забезпечують продовольчу безпеку, формують левову частку доходів місцевих бюджетів, а й активно допомагають збройним силам та безпосередньо військовим зі своїх громад. Податки, робочі місця – це важливі складові економічної безпеки, внесок в українську Перемогу. Бо кожна гривня податків – внесок у армію, а потім після Перемоги внесок у – відбудову. Тому зараз дуже важливо втримати економічну активність людей в селі, – зауважив Володимир Болєщук. – А єдиний вихід – це створити економіку доданої вартості. Наші аграрні підприємства мають навчитись переробляти вирощену продукцію, створювати додану вартість, задіювати більше людей, щоб були робочі місця та податки в місцеві бюджети. Це взаємоповʼязані процеси. І це правильно з точки зору майбутнього входження у спільний європейський ринок. Минулий рік показав, що ніхто не чекає нас з зерном чи іншими вирощеними культурами. Своє місце на ринку можемо здобути тільки з продукцією глибинної переробки».