Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

30.09.2024

«VIII Ґеретівські читання»: у Тернополі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція 

27 вересня Тернопільський обласний комунальний Інститут післядипломної педагогічної освіти спільно з Державним архівом Тернопільської області провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію «VIII Ґеретівські читання». Її приурочили вшануванню пам’яті Ігоря Ґерети, уродженця Тернопільщини, українського археолога, мистецтвознавця, історика, поета, викладача і громадсько-політичного діяча; Любомира Крупи, депутата Тернопільської обласної ради 6-го і 7-го скликань, заступника голови обласної ради (2015-2020 рр.), кандидата історичних наук, викладача, управлінця, громадського і політичного діяча, солдата ЗСУ, кулеметника, борця за волю України (до річниці загибелі) та всіх полеглих воїнів.

Учасниками конференції стали представники влади, науковці, педагогічні працівники, аспіранти, магістранти, студенти, працівники державних архівів, краєзнавці, бібліотекарі та всі, кому цікава проблематика читань.

З вітальним словами від імені керівництва та депутатського корпусу Тернопільської обласної ради до учасників конференції звернулися голова постійної комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту Володимир Мисик та депутат обласної ради Володимир Вермінський.

До слова, саме з ініціативи Володимира Мисика та директора ТОКІППО Олександра Петровського відбулися перші «Ґеретівські читання» у 2017 році.

Цьогоріч депутати обласної ради та інші доповідачі зосередилися на постаті загиблого Любомира Крупи, який як управлінець та громадсько-політичний діяч відіграв важливу роль у місцевій і регіональній політиці Тернопільської області загалом та в галузі освіти зокрема.

Володимир Вермінський детально зупинився на ключових аспектах діяльності Любомира Крупи як заступника голови Тернопільської обласної ради (2015-2020 рр.), як депутата Тернопільської обласної ради 6-го і 7-го скликань та Великоберезовицької селищної ради, який брав участь у різних громадських рухах, підтримував молодь, допомагав реалізовувати освітні проєкти і, що найголовніше, – своїм прикладом показував, що патріотизм – це не лише слова, а конкретні дії.

«Любомир Крупа, був одним з учнів Ігоря Ґерети і відіграв важливу роль під час його виборчої кампанії на посаду депутата Верховної Ради України. Активна участь Любира Крупи у цій кампанії полягала в проведенні агітаційної роботи та підтримці кандидата, – зазначив Володимир Вермінський. – Така діяльність свідчить про глибоке партнерство і спільність поглядів між учителем і учнем, а також їхню спільну працю задля досягнення політичних цілей. Ігор Ґерета був відомий своїми науковими і політичними досягненнями, і участь Любомира Крупи в його кампанії вказує на його відданість ідеям, які Ґерета пропагував».

Володимир Мисик розповів про те, що Любомир Крупа розпочав своєрідну реформу діяльності Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, наполягаючи на осучасненні та модернізації структури, напрямів і форм роботи інституту. Отож, завдяки його ініціативам, ТОКІППО став більш сучасним освітнім центром, здатним реагувати на виклики часу та ефективно підтримувати професійний розвиток педагогів у регіоні.

«Наш загиблий колега став одним із ініціаторів розробки обласної програми впровадження Української Хартії вільної людини в освітніх закладах Тернопільської області. З метою реалізації напрямів цієї програми підтримував зусилля громадської організації «Гуртом» та Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти», – зазначив Володимир Мисик.

Підсумовуючи, Володимир Вермінський наголосив, що діяльність Любомира Крупи як управлінця та громадсько-політичного діяча вирізнялася прагненням до модернізації та реформ. Він активно працював над удосконаленням різних аспектів суспільного життя, зокрема освіти, культури та соціальної сфери. Його ініціативи були спрямовані на підвищення якості освітніх послуг, збереження та розвиток культурної спадщини, а також поліпшення соціальних умов у регіоні.

«Постать Любомира Крупи є символом особистісного та громадянського служіння Україні. Його життя і героїчна загибель у боротьбі за незалежність уособлюють ключові цінності, за які сьогодні борються наші воїни – свобода, гідність і відповідальність за майбутнє своєї країни. Подвиг Героя назавжди закарбується в колективній пам'яті українців, слугуючи невидимим нагадуванням про ту високу ціну, яку ми платимо за мир і незалежність», – сказав Володимир Вермінський.

Крім того, Володимир Мисик виступив із доповіддю на тему: «Становлення Ігоря Ґерети як особистості, громадсько-політичного діяча», в якій визначено і конкретизовано значення політичної та громадської діяльності Ігоря Ґерети для розвитку мистецького та наукового життя краю, поширення національно-патріотичної ідеї серед українського народу.

«Громадсько-політична діяльність Ігоря Петровича Ґерети була багатогранною. Він домагався створення та розвитку різноманітних культурних і наукових закладів: від зародження садиб-музеїв видатних постатей Тернопілля до Інституту національного відродження України, обласного художнього музею та музею політв’язнів, – зазначив Володимир Мисик. – Як політик, завжди дбав про поширення просвітницьких та національно-патріотичних ідей серед українського народу. Із середини 60-х років розпочав боротьбу із радянською владою за створення української державності і продовжував боротися із чиновницьким свавіллям, працюючи депутатом Тернопільської обласної ради і головою комісії з питань культури та духовного відродження».

Загалом участь у роботі Всеукраїнської конференції в режимі онлайн та офлайн взяли більше 100 науковців і практиків з різних куточків України, зокрема з Тернопільщини, Харківщини, Донеччини, Львівщини, Хмельниччини, Сумщини, Київщини, Полтавщини, Луганщини та ін.

За матеріалами «VIII Ґеретівських читань» буде підготовлено збірник (у електронному та друкованому форматах).