Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

11.10.2024

Унікальна персональна виставка витинанок Галини Дудар «У моїм серці Лемковина» відбулася у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї

Виставка приурочена 80-им роковинам від початку примусового виселення автохтонних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини в 1944–1951 роках. Це трагічна сторінка нашої історіі. У той період, за даними Українського інституту національної пам’яті, позбавили домівок близько 700 тисяч українців.

Спогади голови Тернопільського товариства Лемківщина Юрія Венгриновича повернули нас у події тих років, коли за дві години українцям потрібно було покинути свої домівки, взяти все необхідне і відправитись у зовсім незнайомі села, де ні кола ні двора. Копали землянки, так починали своє інше життя. Радянська влада забирала все найважливіше.

Відголос генетичної памʼяті предків почула і пані Галина Дудар, відтворивши в своїх унікальних роботах лемківську самобутність і культуру. Її доробок обовʼязково стане важливою частиною розвитку витинанки, як мистецтва на Тернопільщині і буде описаний та вивчений у майбутньому. Участь у відкритті виставки взяли депутати Тернопільської обласної ради Ірина Шумада та Вікторія Кривоніс. 

«Авторські роботи майстрині є відображенням не тільки розвитку витинанки, як виду українського народного декоративного мистецтва у сучасному історичному періоді, але й несуть велику місію ідентифікації української культури, лемків, як етнографічної групи українців, які були є і будуть важливими виразниками нашої нації»  - акцентувала Ірина Шумада.